http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Joanna Szajda i Katarzyna Kosińska najlepsze w „English Songs Festival”!

Wyróżniony Joanna Szajda i Katarzyna Kosińska najlepsze w „English Songs Festival”!

Szerzenie kultury języka angielskiego i umiejętność posługiwania się nim przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – to dwa główne cele III Festiwalu Piosenki Angielskiej „English Songs Festival”. Impreza odbyła się dziś w siedzibie Akademickiego Gimnazjum „Milenium” w Gnieźnie.


Festiwal zorganizowały dwie anglistki ze wspomnianej szkoły: Justyna Wiśniewska i Justyna Nowakowska. - Chodzi nie tylko o to, by poszczególni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, ale chcemy również, aby była to bardzo dobra okazja do integracji szkół. Jest to konkurs powiatowy. Przyjeżdżają do nas goście z Czerniejewa, Witkowa czy Niechanowa – mówi J. Nowakowska.

Władze placówki są naprawdę zadowolone z faktu, iż dzieci bardzo chętnie uczestniczą w takich przedsięwzięciach. W związku z tym w najbliższej przyszłości planowane są kolejne inicjatywy. - Nasz festiwal organizujemy już po raz trzeci. W tej chwili jednak skupiamy się nie tylko na rozwijaniu kompetencji z języka angielskiego, ale także hiszpańskiego i niemieckiego. Niebawem będziemy organizowali podobną imprezę – z zakresu właśnie hiszpańskiego. Zauważyliśmy, że jest to bardzo dobra metoda polepszania umiejętności posługiwania się językiem obcym u dzieci. Oprócz konwersacji najlepszym sposobem jest nauka poprzez śpiew – nie ukrywa Iwona Gawrecka, dyrektor Akademickiego Gimnazjum „Milenium”.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 23 uczestników (w tym jeden duet i dwa czteroosobowe zespoły). Zwycięzców wyłaniano w dwóch kategoriach - szkół podstawowych (klasy V i VI) oraz gimnazjów (klasy I-III). Piosenki wykonywane przez uczniów były różnorodne. Zaprezentowano m.in. utwór Alicii Keys, Madonny, Red Hot Chili Peppers czy tegorocznego zdobywcy Oscara – Sama Smitha. Pojawiła się także jedna kompozycja autorska. Przy ocenianiu pod uwagę brano ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość przedstawienia piosenki (ubiór, aranżacja, rekwizyty) oraz poprawność wymowy. Za każde z wymienionych kryteriów można było otrzymać dwa punkty (w sumie więc każdy mógł zdobyć sześć). W przypadku równej ich ilości decydującym było zdanie przewodniczącego jury.

Po blisko dwugodzinnej prezentacji ogłoszono wyniki. - Mieliśmy nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszyscy śpiewali naprawdę wspaniale – cieszy się Krzysztof Gawrecki, przewodniczący jury, a na co dzień kanclerz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej „Milenium”, która objęła patronat nad festiwalem i ufundowała wszystkie nagrody.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Joanna Szajda, wśród gimnazjów zwyciężyła natomiast Katarzyna Kosińska. Obie uczą się w Zespole Szkół Publicznych w Czerniejewie

Jak zgodnie przyznają, swój repertuar na konkurs wybrały właściwie spontanicznie. Pierwsza z wymienionych zaśpiewała kawałek „Rather Be” Clean Bandit, a druga wykonała utwór „Tomorrow Never Dies” Sheryl Crow. - Na początku nie miałam śpiewać tej piosenki. Jestem pozytywnie zaskoczona, że wygrałam. Mam nadzieję, że takich sukcesów będzie więcej – zdradza nam uczennica podstawówki. Gimnazjalistka z kolei dodaje: - Z początku wybrałam co innego, ale piosenka, którą ostatecznie wykonałam, po prostu wpadła mi w ucho, więc postanowiłam obrócić wszystko o sto osiemdziesiąt stopni i postawiłam na swoim. Jestem na pewno zaskoczona werdyktem jury, ale z drugiej strony - usatysfakcjonowana, ponieważ na taki wynik trzeba po prostu zapracować. Swoją przyszłość wiążę właśnie ze śpiewaniem. Z tego miejsca chciałabym podziękować mojej nauczycielce – pani Edycie Łachowskiej. Gdyby nie ona, nie osiągnęłabym tego sukcesu.

W przerwie konkursowej wystąpili uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej „Milenium”: Marta Gawrecka, Oliwier Góral i Judyta Szymańska.

Wyniki III Festiwalu Piosenki Angielskiej „English Songs Festival”
Szkoły Podstawowe:
1. Joanna Szajda (Zespół Szkół Publicznych w Czerniejewie)
2. Klaudia Glinkowska, Nadia Zdunek, Karolina Mierzejewska, Aleksandra Sypniewska (Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie)
3. Hanna Gronostaj (Zespół Szkół Publicznych w Czerniejewie)

Szkoły gimnazjalne:
1. Katarzyna Kosińska (Zespół Szkół Publicznych w Czerniejewie)
2. Natalia Grzelak (Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie)
3. Julia Głowacka (Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie)

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.