http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W bibliotece fajnie jest

Za nami Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest 8 maja. Święto to rozpoczęło XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8-15 maja), który w 2015 roku przebiega pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.


Z tej okazji przygotowaliśmy w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna dla naszych czytelników, obecnych i potencjalnych, moc atrakcji. Rozpoczęliśmy obchody imprezą czytelniczą dla dzieci pt. „W bibliotece fajnie jest”. Dzieci miały okazję zobaczyć wspaniale wydane książki, które na co dzień można wypożyczyć w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15 i w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a.

Współczesne formy książek dla dzieci to pozycje dotykowe, których ilustracje pokazane są za pomocą wypukłego obrazu czy książki z przyciskami dźwiękowymi. Dzieci podczas słuchania bajek mogą naciskać na sygnał lub mogą to zrobić po usłyszeniu określonego słowa.

Kolejna grupa książek zawiera cechy modelowania wizualno-przestrzennego. Pozwala ono dzieciom w zrozumieniu zawartości i kolejności wydarzeń w opowiadaniu oraz określeniu relacji pomiędzy postaciami. Tak, jak za pomocą czarów, z otwartych stron „wyskakują” na zewnątrz ożywione postacie, światy trójwymiarowe i obrazy poddane fantastycznym metamorfozom. Mali goście biblioteki, ze Szkoły Podstawowej nr 3, poprzez zabawy czytelnicze przekonali się na czym polega potęga czytania.

Maj to czas, kiedy budzą się nie tylko motyle, ale również mole książkowe. Warto więc na wiosnę wybrać bibliotekę jako miejsce do kreatywnego spędzenia czasu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.