http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„U Studni” z owacjami na stojąco!

W sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbył się wczoraj koncert zespołu „U Studni”, którego organizatorem był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.


Grupa muzyczna „U Studni” tworzona jest przez muzyków wywodzących się z ikonicznego dla polskiej sceny poezji śpiewanej „Starego Dobrego Małżeństwa”. Na scenie pojawił się zespół w składzie: Ola Kiełb-Szawula, Wojciech Czemplik, Dariusz Czarny, Andrzej Stagraczyński i Ryszard Żarowski. Muzycy przez prawie dwie godziny raczyli słuchaczy pięknymi utworami z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów główne cechy przekazu i stylu wykonywanego przez artystów „U Studni”.

Publiczności mocno udzieliła się radość z obcowania z muzyką. Dodatkowym zaskoczeniem był wspólny występ młodego miłośnika zespołu „U Studni” – 5- i pół letniego Ignasia, który bez tremy zaśpiewał razem z muzykami piosenkę pt. „Przesiadkowo w Częstochowie”.

Zgromadzona publiczność nie kryła zadowolenia, gromkimi brawami i owacją na stojąca wyraziła swoje uznanie dla muzyków. Balsam dla duszy i ciała. Tymi słowami można podsumować słowno-muzyczne wydarzenie jakie odbyło się w niedzielny wieczór w sali widowiskowej Centrum Kultury w Witkowie.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.