http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Władysław Nielipiński z Nagrodą Marszałka!

Wyróżniony Władysław Nielipiński z Nagrodą Marszałka!

Władysław Nielipiński otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury, w kategorii: animacja i upowszechnianie kultury. Obecnie związany przede wszystkim z Poznaniem, gdzie pracuje Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury spajając środowiska fotograficzne Wielkopolski. Przygodę, a później zawodową drogę, z fotografią zaczynał w Gnieźnie.


W 1979 roku pełnił funkcję instruktora fotografii w Zakładowym Domu Kultury Wielkopolskich Zakładów Obuwia„Polania” w Gnieźnie, przez kilka lat był kierownikiem ZDK WZO Polania. Od 2002 roku pracuje w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Niestrudzenie wspiera wszelkie działania fotograficzne i wystawiennicze, dbając jednocześnie o poziom ważniejszych wydarzeń z tej dziedziny w Wielkopolsce. Od kilku lat ponownie mimo pracy w Poznaniu angażuje się w wystawy i działania gnieźnieńskich fotografów. Nagroda została przyznana uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 25 lutego 2016 roku. Wśród tegorocznych laureatów są obok gnieźnianina: dramatopisarka Malwina Prześluga, malarz Andrzej Tomaszewski, muzyk i animator Benedykt Kunicki oraz polonistka, opowiadacz bajek Krystyna Adamczyk.

Urząd Marszałkowski przy ogłoszeniu nagrodzonych zamieścił taką adnotację o Władysławie Nielipińskim: Władysław Nielipiński - instruktor fotografii w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, autor programu animacji życia fotograficznego w Wielkopolsce. Jego efektem jest między innymi ponad 50 stałych miejsc, gdzie prezentowane są prace w ramach Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii. Z jego inicjatywy organizuje się szereg warsztatów fotograficznych w tym międzynarodowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Do istotnych projektów należą także: Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, konkurs Wielkopolska Press Photo oraz seria wydawnicza „Fotografowie Wielkopolski”.

Redakcja Informacji Lokalnych pragnie pogratulować panu Nielipińskiemu w pełni naszym zdaniem zasłużonej nagrody.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.