http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

eSTeDe w obiektywie Rafała Mikuły

Wyróżniony eSTeDe w obiektywie Rafała Mikuły

W warsztatach fotograficznych w Centrum Kultury „Scena to dziwna” bierze udział już od kilku lat, ale fotografią zajmuje się znacznie dłużej. Rafał Mikuła, bo o nim mowa, z eSTeDe związany jest niemal od początku jego istnienia. Żartobliwie można o nim nawet powiedzieć: „najwierniejszy fan tej instytucji”. Dziś w tamtejszej galerii odbył się wernisaż jego wystawy. Na ekspozycji znalazły się zdjęcia dokumentujące różne imprezy, które miały miejsce w placówce mieszczącej się przy Roosevelta 42.


- Rafał jest osobą dalece skromną, prostolinijną i uczynną. Czyli ma w sobie wszystkie podstawowe cechy dobrego artysty. Jest związany z eSTeDe prawie od początku; to najwierniejszy uczestnik wszelkich imprez, ale także obserwator warsztatów i sekcji, które tutaj działają. Jest aktywny, jeśli chodzi o uczestnictwo w warsztatach fotograficznych – komplementuje autora Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury „Scena to dziwna” i dodaje, że razem z pracownikami eSTeDe zastanawiał się, jak podziękować Rafałowi za to, że nie trzeba go nawet prosić, żeby przychodził na jakiekolwiek wydarzenie i je udokumentował – bez względu na to, czy ono jest w środku, czy w plenerze.

- Mieliśmy spory problem z wyborem prac. Dla mnie osobiście ich powstawanie jest czymś istotnym, ponieważ, wbrew opinii kilku sceptyków, „Scena to dziwna” jednak się kręci. W imieniu całej społeczności eSTeDe dziękuję Rafałowi i życzę mu dalszej pomyślności – dodaje G. Reszko.

Na ekspozycji pojawiło się kilkanaście zdjęć z przeróżnych imprez, jakie w ostatnich kilkunastu latach organizowało Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Nie brakuje chociażby koncertów. Skąd zainteresowanie Rafała Mikuły fotografią? - Kiedyś robiłem zdjęcia techniką analogową, z użyciem kliszy. Potem zaprzestałem tego zajęcia i przerzuciłem się na ryby. Teraz, po zakupie cyfrowej lustrzanki, postanowiłem pobawić się dalej. Dzięki zajęciom w eSTeDe mam okazję wykonywać różne sesje, również w plenerze – cieszy się sam zainteresowany.

Pracownia Fotografii Cyfrowej w eSTeDe prowadzona jest przez Przemysława Degórskiego. Wystawę Rafała Mikuły można oglądać jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.