http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najnowocześniejsze Centrum Kultury w powiecie gnieźnieńskim!

  • Napisane przez (or/źródło:witkowo.pl)
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Najnowocześniejsze Centrum Kultury w powiecie gnieźnieńskim!

Już w piątek nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Obiekt ma powierzchnię zabudowy 1181,33 mkw, którego powierzchnia użytkowa wynosi łącznie 1857,36 mkw, natomiast kubatura 9683,9 mkw. Obiektem od 4 stycznia zarządza Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie.


Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie składa się z dwóch części: jedna to trzykondygnacyjny budynek z częściowym podpiwniczeniem, wykonany w technologii tradycyjnej. Druga część to jednokondygnacyjna atrakcyjna sala widowiskowa przeznaczona dla 450 osób.

W skład pomieszczeń kondygnacji podziemnej o łącznej powierzchni użytkowej 290,22 mkw wchodzą m.in. pomieszczenia gospodarcze, toaleta, magazyny, pomieszczenia techniczne oraz sala prób i studia nagrań.

- Układ funkcjonalny parteru na powierzchni 1058,38 mkw obejmuje m.in. pomieszczenia strefy wejściowej – przestronny wiatrołap z witrynami wystawienniczymi, szatnię, przestrzenny holl z przeszklonym dachem oraz schodami wachlarzowymi. Z hollu dostępne są pomieszczenia biurowe, toalety, sala widowiskowa ze sceną. Ściany i sufit sali wyłożone są okładzinami akustycznymi, nadającymi elegancki efekt wizualny wnętrza. Szczególną uwagę warto zwrócić na zainstalowane w niej wysokiej klasy wyposażenie sceny, system nagłośnienia i oświetlenia scenicznego. Ponadto kondygnacja zawiera pomieszczenia magazynowe i gospodarcze, umeblowaną i wyposażoną kuchnię z zapleczem (rozdzielnią, zmywalnią, chłodnią itp.) - czytamy na stronie gminy Witkowo.

Na piętrze, od frontu bryły rozmieszczona jest sala taneczna, której ściany wyposażono w lustra z drążkami. Z tego pomieszczenia możliwy jest bezpośredni dostęp do przynależnej szatni. Dalej ulokowano sale zajęć z zapleczami, pomieszczenia higieniczno – sanitarne, magazynowe i socjalne dla instruktorów. Łącznie powierzchnia tej kondygnacji wynosi 508,76 mkw.
Interesującą formę tworzy idealnie doświetlona antresola nad hollem parteru, która oprócz komunikacji będzie spełniać funkcję wystawienniczą, gdyż wyposażono ją w szyny galeryjne.
Budynek jest dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne – posiada podjazd, windę osobową i odpowiednio przystosowane toalety.

Osoby chcące zobaczyć Centrum mogą to uczynić w najbliższą sobotę, 16 stycznia od godz.10.00 do 15.00. Odbędą się wówczas „drzwi otwarte” w Centrum Kultury.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.