http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Fotografia Krystiana Brucha najlepsza!

Wyróżniony Fotografia Krystiana Brucha najlepsza!

Patrycja Pietrykowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubowie zaprosiła uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego do udziału w konkursie, którego zadaniem  było wykonanie zdjęcia z książką w domowej przestrzeni. Ostatecznie pierwsze zajęła fotografia Krystiana Brucha ze Szkoły Podstawowej w Łubowie.


Założeniem było pobudzenie uczniów do kreatywności, stworzenie okazji i zachęty do pracy nad warsztatem fotograficznym w czasie walki z pandemią, a także, by propagować czytanie jako niezwykle skuteczną, przyjazną metodę wspomagania wszechstronnego rozwoju i mądry sposób spędzenia czasu, jak i najlepszą inwestycję w przyszłość.

Celem stała się motywacja, współpraca, tworzenie czytelniczych więzi, jak i angażowanie do działania. Stąd też zrodził się pomysł by wyróżnić czytających młodych miłośników i pasjonatów fotografii, przy tym podzielić się, sprawdzić odbiór, jak i wyróżnić wyjątkowe ujęcia.

Z niełatwym zadaniem oceny prac konkursowych zgłoszono się do powołanego profesjonalnego jury. W skład Komisji bowiem weszli twórcy pracujący nad projektem Gnieźnianie: Sebastian Uciński, Katarzyna Gołembowska, Michał Koszela i Daniel Mopert, którzy na sile, magii i tajemnicach fotografii poznali się najlepiej. Niezwykle wrażliwi autorzy obrazów wykonanych z ogromnym zamysłem i popartych niesamowitym talentem wyłonili laureatów, do których już niebawem trafią nagrody.

Udział w konkursie wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Polskich Noblistów w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Owieczkach, Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze i Szkoły Podstawowej w Łubowie. Łącznie nadesłano 13 prac, które zostały opublikowane na profilu facebookowym organizatora - Szkoły Podstawowej w Łubowie.  Na zdjęciach znaleźli się czytający autorzy przygotowanych scenerii, jak i członkowie rodzin czy pupile inspirując i wskazując, po które pozycje książkowe warto sięgnąć łagodząc trudne momenty kwarantanny.

Finalnie miejsce pierwsze zajęła fotografia Krystiana Brucha ze Szkoły Podstawowej w Łubowie, drugie - Macieja Młodego ze Szkoły Podstawowej w Łubowie, a trzecie przyznano Aleksandrze Nowak objętej edukacją domową. Wyróżnienia trafiły do Alberta Cielaczyka ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Polskich Noblistów w Gnieźnie oraz do Jakuba Bidzińskiego ze Szkoły Podstawowej w Łubowie. Ponadto o nagrodzie publiczności zdecydowali użytkownicy Facebooka. Ta przypadła Kindze Kujawskiej ze Szkoły Podstawowej w Łubowie.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom konkursu za udział, a Komisji za nieocenioną pomoc w wyborze kadrów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.