http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Historyczne wydarzenie w Popowie Ignacewie!

Wyróżniony Historyczne wydarzenie w Popowie Ignacewie!

Można rzec, że to wydarzenie dziejowe! Dla parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Popowie Ignacewie dzisiejszy dzień przejdzie do historii! Parafia uruchomiła własną stronę internetową! Wiele innych parafii swoje strony internetowe ma od lat, ale ta parafia w gminie Mieleszyn, takiej strony dotychczas nie posiadała.


Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Popowie Ignacewie w gminie Mieleszyn istnieje od 1 kwietnia 1933 roku, a kościół był konsekrowany 21 czerwca 1936 roku. Przez te ponad 80 lat parafia doświadczyła wielu wydarzeń, pracowało w niej też wielu kapłanów. Sam kościół także ma bogatą historię o których opowiadają wnętrza świątyni.

Próżno jednak było szukać – w ostatnich latach – w internecie strony tejże parafii, by zapoznać się z ciekawą historią kościoła, by poznać nazwiska duszpasterzy tam pracujących, czy też chociażby zobaczyć galerię zdjęć. Wszystko zmieniło się, gdy od 1 lipca 2019 roku proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Popowie Ignacewie został ks. Krzysztof Kawalerski.

Nowy proboszcz, po przybyciu do nowej parafii, w pierwszej kolejności zajął się sprawami związanymi z remontem kościoła, plebanii a także ze sprawami dotyczącymi bieżącego funkcjonowania parafii. Ale już wówczas zapowiadał, że powstanie strona internetowa, która ma być przede wszystkim – oprócz kościelnej ambony – głównym źródłem informacji dla parafian.

I właśnie nadszedł ten dzień. Pod adresem: parafiapopowoignacewo.pl znajdziemy od dzisiaj stronę internetową, przygotowaną przez ks. Krzysztofa Kawalerskiego. Stronę przejrzystą z najważniejszymi informacjami. Możemy więc zapoznać się z historią parafii i dziejami budowy kościoła, poznać nazwiska kapłanów pracujących w tejże parafii (materiały te przygotował Karol Soberski).

Dla wiernych są też intencje mszalne, jak również ogłoszenia duszpasterskie. Nie brakuje też aktualności oraz galerii zdjęć związanych z parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na stronie jest też dział „Kontakt” w którym znajdziemy dane teleadresowe, jak również konto parafii dla osób chcących wesprzeć jej działalność.

Wszystkich wiernych z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Popowie Ignacewie zapraszamy do odwiedzania strony parafiapopowoignacewo.pl gdzie znajdą najnowsze informacje związane z ich kościołem, natomiast osoby spoza parafii zachęcamy do odwiedzin, by poznać ciekawą historię tutejszej świątyni.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.