http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Literkowe zabawy na sam początek książkowej przyjaźni

Wyróżniony Literkowe zabawy na sam początek książkowej przyjaźni

O tym, jak zaczyna się alfabet wiedzą ci, którzy już zainaugurowali szkolną przygodę. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego tajemnice alfabetu odkryć mogli także uczestnicy zorganizowanych przez nas spotkań czytelniczych. Teraz w każdy drugi wtorek miesiąca zapraszać będziemy najmłodszych (dzieci w wieku przedszkolnym), a także ich opiekunów na poranki czytelnicze „Poczytajki”. Inicjatywa odbywa się pod patronatem akcji Cała Polska czyta dzieciom. Do udziału w zajęciach na pewno uda się skusić małych i dużych, którzy chętnie urozmaicą czas zwykle spędzany w domu na rzecz propozycji kreatywnej zabawy z książką.


W czasie inauguracyjnego spotkania o polskim abecadle opowiadały książki, na przykład – „Kram z literami” Wandy Chotomskiej. Do utworu Juliana Tuwima „Alfabet” powstały wspaniałe podłogowe litery z papierowych ruloników. Tajemnicze pudło odkryło przedmioty, które wyfrunęły wprost ze znanych bajek i baśni, a dzieciaki doskonale radziły sobie w literackich quizach. Przede wszystkim jednak spotkanie pozwoliło dzieciom poznać miejska bibliotekę z najlepszej strony. Tej w której inspiracja i zabawa z książką buduje pomyślną relację. To przysłowiowy bank kapitału, który w przyszłości okaże się nieocenioną pomocą, nie tylko w obliczu szkolnych wyzwań.

Na kolejny czytelniczy poranek zapraszamy 10 marca o godz. 10.00. Z każdego punktu miasta będzie niedaleko, zajęcia odbywają się jednocześnie we wszystkich punktach książnicy (Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15, Fili nr 1, przy ul. Kruczej 3, Fili nr 2 przy ul. Staszica 12a, Fili nr 9 na os. Orła Białego 18).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.