http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Warsztaty fusingowe w Łubowie

Wyróżniony Warsztaty fusingowe w Łubowie

Nowoczesna technika pracy ze szkłem polegająca na łączeniu, krojeniu, wyginaniu, a następnie stapianiu szkieł typu float, daje imponujące i unikalne, częstokroć osobliwe efekty wizualne. Nic więc dziwnego, że fusing w ostatnim czasie podbija serca. Dzięki stworzonej przez Dom Kultury w Łubowie ofercie tę oryginalną i wciąż nowatorską technikę przybliżono uczestnikom niedzielnych warsztatów. Ci, jak się potem okazało, w działaniu byli ograniczeni już niemal tylko wyobraźnią.


Warsztaty szklarskie w technice fusingu poprowadziła Anna Sita z unikatowekafelki.eu. Na bezbarwnej, płaskiej tafli powstały niesamowite projekty, poprzedzone niezbędną nauką cięcia szkła.  

Dzisiejszym zadaniem było wycięcie i zaprojektowanie talerza. Uczestnicy otrzymali gotowe wzory i szablony lub też mieli szansę na wybór własnego indywidualnego motywu. Najpierw nanoszono kontur stalówką, a kolejno wypełniano go farbą. Na końcowy efekt należy poczekać.

Warsztatowe talerze po wypaleniu w piecu w temperaturze 800 stopni,  które z powodzeniem będzie można myć w zmywarce, wrócą za dwa tygodnie. Wtedy też, 23 lutego 2020, kolejne warsztaty. Tym razem z tworzenia szklanej biżuterii, na które zaprasza Katarzyna Wielgosz, dyrektor Biblioteki Publicznej w Łubowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.