http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bez kurtyny – teatry na Rynku

  • Napisane przez Jarosław Mikołajczyk
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Bez kurtyny – teatry na Rynku

Idea stworzonego przez Piotra Wiśniewskiego, dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna weekendu podczas którego w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego na gnieźnieńskim Rynku prezentują się teatry niezależne powoli przyjmuje się. W tym roku na poszczególnych spektaklach gromadzi się publiczność. Już tylko dziś szansa zobaczenia kolejnych prezentacji.


Tegoroczne Spotkania Teatralne „Bez Kurtyny” wypełniają spektakle oprócz stałego gościa Gnieźnieńskich Spotkań Teatralnych, czyli nowosolskiego teatru „Terminus A Quo”, teatrów „Stajnia” i „Hesperydy”, a także grupy Signum Ignis. W drugim dniu Spotkań zobaczyliśmy między innymi, po raz pierwszy w Gnieźnie, Teatr Stajnia z Drawska Pomorskiego. Teatr pokazał się przede wszystkim, jako grupa dobrze pracująca słowem. „Infanty” w reżyserii Bartosza Kowalczyka to spektakl pełen zabawy słowem, aktorzy oszczędnie budują scenografię, wykorzystują niewiele rekwizytów, bazę stanowi to specyficzne traktowanie materii literackiej.

Bawiąc się interpretacja kontrastująca z materią popularnych wierszy dla dzieci. Nie trudno był zgadnąć, że to niemal modelowe, choć świeże przedstawienie zupełnie innego wymiaru nabiera w prezentacjach w tzw. pudle. Jednak ulicznej wersji nie ma czego zarzucić, rzecz jasna mikrofony to dekoncentrujący element i zapewne aktorom z Drawska lepiej pracowało by się bez nich, to jednak jedynie niuanse. Dobry spektakl podobał się publiczności, na którą czekały jeszcze przedstawienia między innymi zadomowionych w Gnieźnie Terminusów.

Niedzielne popołudnie przyniesie jeszcze o godz. 19.00 „Antygonę” Teatru Terminus A Quo i „Noc w muzeum” ciekawej formacji Hesperydy z Chełma o godz. 20.30.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.