http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Z książką w plecaku”

Wyróżniony „Z książką w plecaku”

Na kolejne spotkanie z cyklu „Z książką w plecaku” Latarnia na Wenei zaprosiła wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna. Wczoraj późnym popołudniem poruszony został temat zwierząt w książkach znanej i cieszącej się ogromną sympatią wśród dzieci i ich rodziców pisarki Agnieszki Gadzińskiej.


Agnieszka Gadzińska jest autorką opowiadań z pogranicza świata realnego i fantastyki, opowieści z dreszczykiem o duchach, czy też specjalistką do spraw szukania rozwiązań wszelkich dziecięcych kłopotów, nie tylko tych z tytułowej ulicy Rumiankowej.

Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć fotografie zwierząt, które były inspiracją do tych, o których czytamy w książkach. Była to też okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących własnych zwierząt. Rozmawiano na temat wynikających z ich posiadania obowiązków przy jednoczesnym czerpaniu przyjemności z posiadania tych nie tylko czworonożnych.

Kolejno dzieci bezbłędnie rozwiązały przygotowane na te okazję zagadki, a efektem finalnym spotkania było wykonanie pracy plastycznej, która nawiązywała do poruszonej tematyki.
Następne spotkanie z autorką na Latarni na Wenei już 27 sierpnia o godzinie 10.00!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.