http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piknik Czytelniczy z deszczem w tle

Wyróżniony Piknik Czytelniczy z deszczem w tle

Pomimo deszczowej aury podczas siódmego weekendu Królewskiego Festiwalu Artystycznego w Dolinie Pojednania odbył się I Piknik Czytelniczy zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawiło się stanowisko paleontologiczne, kolorowe plakaty ze smerfami, bańki mydlane w rozmiarach XXL, czy Klub Dyskusji o Książce. Przybywających czytelników witała Krystyna Dąbrowska, Starszy Kustosz Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, zachęcając do udziału w quizach literackich, skorzystania ze strefy czytelniczej, wypożyczenia książki czy też bezpłatnego wykonania analizy tłuszczu.

Wypiekami częstowała Piekarnia Familijna z Fałkowa, a do tańca i wygibasów w kole, jak i z zapoznania z przepisem na slime zapraszali animatorzy z DobrzeSieBaw.pl. W Dolinie parkuje Waflowóz, a także budka z popcornem i gorącymi napojami. Na stoisku warsztatowym „Czy tu czy tam – czytam” dzieci tworzyły ilustracje i zakładki do książek. Nie zabrakło oferty z konkurencjami sprawnościowymi, waty cukrowej i formowanych w dyktowane przez dzieci kształty - baloników. Przewidziano również pokaz iluzjonisty Amona.

Na miłośników literatury czekały też zadania oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów Pikniku.

Wydarzeniem było także spotkanie autorskie z Sylwią Błach, autorka książek, blogerką niezwykle dynamiczna osobą rodem z Witkowa. Finałem miał być koncert „Między książka a piosenką” w wykonaniu projektu Tom Bishop. Niestety, deszcz nie tylko przeszkadzał w całym pikniku, ale też sprawił, że ta część imprezy została odwołana.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.