http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Tobie każdy cień myśli gorącej” - projekt podsumowany

Wyróżniony „Tobie każdy cień myśli gorącej” - projekt podsumowany

Fundacja Przestrzeń, która działa na terenie Gniezna, dokonała podsumowania projektu, który w ostatnich miesiącach realizowała, czyli działania pod hasłem „Tobie każdy cień myśli gorącej”.


Projekt „Tobie każdy cień myśli gorącej” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego był działaniem rozpoczętym już we wrześniu ubiegłego roku. Zaproponowane zostały różnorodne warsztaty rozwijające artystycznie dzieci i młodzież. Uczestnicy zajęć przygotowali spektakl taneczny „Mój świat zaczął się dziś” oraz koncert chóru dziecięcego a'capella „Między Pokoleniami”. W ramach warsztatów uczestniczyło 40 osób.

- Spektakl „Mój świat zaczął się dziś” był gigantycznym przedsięwzięciem dla fundacji. Praca jednak się opłaciła. W wyniku wielu treningów i warsztatów 23 osobowa grupa przygotowała niespotykany spektakl taneczny prezentujący style taneczne sprzed stu lat i wykonujący utwory rozrywkowe z czasów międzywojennych ubiegłego stulecia. Ciepło i licznie przyjęta premiera w mroźnych warunkach Doliny Pojednania, zaproszenie na obchody 100-lecia PKOL-u, czy występ podczas Królewskiego Salonu Sztuki bardzo cieszyły, zarówno wykonawców, jak i nas-organizatorów – mówi Dominika Sochacka-Drzewiecka, Prezes Fundacji Przestrzeń. - Każdy kolejny pokaz okazywał się być jeszcze lepszy od poprzedniego, choć na premierze byliśmy przygotowani na 1000%. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Gniezna za tak dobry odbiór naszego działania - takie uznanie dodaje nam skrzydeł – dodaje.

Chór „Między Pokoleniami” będący propozycją skierowaną do rozśpiewanych dzieci między 6-13 rokiem życia, w założeniu miał za zadanie przygotować koncert złożony z pieśni Powstania Wielkopolskiego. I w tym działaniu udało nam się także zaprezentować kilka razy. Premierę chór miał tak naprawdę już w zeszłym roku - 28 grudnia, na scenie przed Starym Ratuszem w Gnieźnie, następnie 21 marca, gdzie, jak zakładała idea spotkają się dziadkowie z dziećmi i wspólnie wyśpiewają utwory powstańcze, oraz 18 czerwca podczas koncertu podsumowującego. Chór, mimo wielu zaproszeń wystosowanych przez Fundację, nie zebrał grupy, którą planował. I choć przewinęło się przez tych 8 miesięcy spotkań z piosenkami niełatwymi, historycznymi, ok 16 osób, to koncert finałowy wykonała 7osobowa grupa dzieci, wykonująca 16 utworów, a'capella, często w dwugłosie.

- Dumni jesteśmy, jako fundacja, z działań, jakie udało nam się zrealizować. Mamy świadomość, jak trudny temat zaproponowaliśmy uczestnikom - dzieciom i młodzieży - wykonawcom naszych działań. Spoglądając jednak na poziom ich przygotowania, wysoką świadomość historyczną oraz wielkie zainteresowanie odbiorców ich wykonaniami - wiemy, że było warto – podkreśla Dominika Sochacka-Drzewiecka

Fundacja miała możliwość przeprowadzić wszystkie działania opiewające na łączną kwotę 27 360,00 zł (z czego - dofinansowanie ze środków Samorządu Województa Wielkopolskiego w kwocie: 21 000,00 zł, Miasta Gniezna w kwocie 3 tys - działania ubiegłoroczne, kwota pozostała - wkład finansowy i osobowy fundacji).

We wrześniu postaramy się zaprosić na kolejne działanie - muzycznie związane z kompozycjami Krzysztofa Komedy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.