Logo
Wydrukuj tę stronę

Gospel Joy – koncert wojciechowy

Wyróżniony Gospel Joy – koncert wojciechowy

W tym roku przegląd piosenki Adalbertus praktycznie się nie odbył. Natomiast nie zabrakło - podczas uroczystości związanych z patronem miasta św. Wojciechem - atrakcji związanych z muzyką. Koncert zespołu Gospel Joy odbył się przed sobotnimi nieszporami na placu pomiędzy Katedrą a Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


Miejsce zapewne dobre dla młodych pielgrzymów, którzy przyszli na koncert prosto z katedry. Trudno rzecz jasna, by w to miejsce trafił niezorientowany przechodzień. Sam koncert był jednak sporą dawką porywającej i energetycznej muzyki z przesłaniem. Gospel Joy to poznański chór śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej, od ponad 20 lat. W repertuarze zespołu dominują największe hity muzyki gospel, ale też, co istotne, własne utwory. Zespół śpiewa w języku polskim ale i angielskim.

Koncerty przepełnione wspaniałym kontaktem z publicznością mają charakter artystyczny i ewangelizacyjny. I tak też było w Gnieźnie. Chór wsparty przez sekcję rytmiczną i klawisze, oprócz niezwykle energetycznego śpiewu, zarażał także pulsem.

Ostatnia płyta „Napełniaj” otrzymała tytuł „Płyty Roku 2017” w głosowaniu portalu chrześcijańskiegranie.pl. Również utwory z tej płyty znalazły się w repertuarze wojciechowego koncertu. Chór wykonał miedzy innymi tytułowy „Napełniaj mnie” Coreya Butlera, w którym na płycie gościnnie wystąpiła Natalia Niemen. Ze starszych utworów zespołu zabrzmiał miedzy innymi niezwykle dynamiczny „Jak Deszcz”. Długi, ponad półtoragodzinny koncert był świetnym przygotowaniem do uroczystości wieczornych.

Informacjelokalne.pl