http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gospel Joy – koncert wojciechowy

Wyróżniony Gospel Joy – koncert wojciechowy

W tym roku przegląd piosenki Adalbertus praktycznie się nie odbył. Natomiast nie zabrakło - podczas uroczystości związanych z patronem miasta św. Wojciechem - atrakcji związanych z muzyką. Koncert zespołu Gospel Joy odbył się przed sobotnimi nieszporami na placu pomiędzy Katedrą a Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


Miejsce zapewne dobre dla młodych pielgrzymów, którzy przyszli na koncert prosto z katedry. Trudno rzecz jasna, by w to miejsce trafił niezorientowany przechodzień. Sam koncert był jednak sporą dawką porywającej i energetycznej muzyki z przesłaniem. Gospel Joy to poznański chór śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej, od ponad 20 lat. W repertuarze zespołu dominują największe hity muzyki gospel, ale też, co istotne, własne utwory. Zespół śpiewa w języku polskim ale i angielskim.

Koncerty przepełnione wspaniałym kontaktem z publicznością mają charakter artystyczny i ewangelizacyjny. I tak też było w Gnieźnie. Chór wsparty przez sekcję rytmiczną i klawisze, oprócz niezwykle energetycznego śpiewu, zarażał także pulsem.

Ostatnia płyta „Napełniaj” otrzymała tytuł „Płyty Roku 2017” w głosowaniu portalu chrześcijańskiegranie.pl. Również utwory z tej płyty znalazły się w repertuarze wojciechowego koncertu. Chór wykonał miedzy innymi tytułowy „Napełniaj mnie” Coreya Butlera, w którym na płycie gościnnie wystąpiła Natalia Niemen. Ze starszych utworów zespołu zabrzmiał miedzy innymi niezwykle dynamiczny „Jak Deszcz”. Długi, ponad półtoragodzinny koncert był świetnym przygotowaniem do uroczystości wieczornych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.