http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

„Planeta wolności”

Wyróżniony „Planeta wolności”

Dzisiaj w kameralnej sali koncertowej w Starym Ratuszu odbył się autorski spektakl dla młodzieży pt. „Planeta wolności” w wykonaniu Grupy Artystycznej Illuminati. Na dwie odsłony spektaklu zaprosiliśmy młodzież z gnieźnieńskich gimnazjów.  


Spektakl odbył się w ramach dwuletniego projektu pn. „Dom Powstańca Wielkopolskiego” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

O spektaklu:
Mieszkanie Państwa Wolnych. Trwają przygotowania do uroczystej kolacji z okazji Święta Niepodległości. Pomysłodawcą rodzinnych spotkań o zabarwieniu patriotycznym jest ojciec rodziny – Adam Wolny. Regularne i głośnie wypowiadanie definicji najważniejszych wartości – to sposób Wolnych na poczucie silnej więzi społecznej z narodem oraz kultywowanie rodzinnej tradycji. Wiele mówi się o patriotyzmie, wolności, tolerancji, otwartości i szacunku do innych ludzi – ale czy Wolni są wierni tym ideałom ? Rodzinne spotkanie obnaża skalę zakłamania i hipokryzji.

Spektakl pokazuje przepaść pomiędzy tym w co wierzymy a tym jacy jesteśmy. Spojrzenie przez krzywe zwierciadło na model rodziny „z zasadami” ma za zadanie skłonić widza do refleksji i zainspirować do dyskusji. Jacy naprawdę jesteśmy – My Polacy?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.