http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

ProjectA porwał publiczność w „Matyldzie”!

Wyróżniony ProjectA porwał publiczność w „Matyldzie”!

Borzątew na stałe wpisała się na mapę bluesowych wydarzeń muzycznych. Co dwa tygodnie do tej malowniczej miejscowości zjeżdżają fani tej muzyki z całej Wielkopolski. Noc z soboty na niedzielę wypełniły kameralną salę Piwniczki Bluesowej „Matylda” w Borzątwi dźwięki znanego polskiego zespołu bluesowego ProjectA (czyt. Prodżekta) z Zielonej Góry. Publiczność mogła usłyszeć Agnieszkę Senk – jedyną kobiecą harmonijkę w Polsce.


Zespół ProjectA to grupa przyjaciół z ogromnym doświadczeniem muzycznym i jeszcze większą miłością do muzyki! W skład kapeli wchodzą: Agnieszka Senk – harmonijka, Daria Jackiewicz – śpiew, Piotr Stepek „Pepek” – kontrabas, Piotr Walorski „Walery” –perkusja, Robert Zaleśny „Robin” – gitary. Nazwa grupy pochodzi od imienia jego założycielki, czyli Agnieszki Senk.

Członkowie zespołu zaprezentowali bluesowe szlagiery jak również własne kompozycje. Wirtuozeria gry na harmonijce ustnej, niepowtarzalny głos wokalistki a wszystko dopełnione warstwą instrumentalną zbudowały jedyną w swoim rodzaju atmosferę prawdziwego bluesa. Powtarzający się aplauz i burza oklasków po każdym utworze wypełniał klimatyczną piwniczkę.   

Muzyczna uczta zaplanowana na około dwie godziny jak to zwykle bywa w Bluesowej Stodółce „Matylda” przedłużyła się o kilkadziesiąt minut za sprawą wielokrotnych bisów, których domagali się koneserzy muzyki wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych. Zielonogórscy artyści w czasie bisów obdarowali przybyłych gości między innymi fenomenalnymi improwizacjami.

Koncerty w „Matyldzie” to nie tylko muzyka, to także miejsce spotkać niesamowitych ludzi. Każdy z nowo przybyłych witany jest jak „swój” i z radością zapraszany  do grupy przyjaciół Stodółki.

Kolejny koncert już 23 marca!
Z kolei 23 marca wystąpi Chuck Frazier Trio. Ten artysta pochodzący z Teksasu, który koncertuje w całej Europie i Stanach Zjednoczonych przedstawi trzygodzinny program muzyczny. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników bluesowych brzmień.

Chuck Frazier to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor bluesowy. Urodził się w Texasie, w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Już jako dziecko grał na gitarze, bardzo wcześnie też zaczął koncertować z różnymi, bluesowymi składami z rodzinnego Huston. Przełomowym momentem w karierze Chucka była współpraca z zespołem gitarzysty Sonny Sharrocka, z którym po raz pierwszy wyjechał w trasę koncertową po Europie. Chuck zakochał się w Starym Kontynencie i w tej chwili większość czasu spędza po tej stronie Oceanu, gdzie jego występy cieszą się ogromną popularnością. Kilka razy do roku Frazier powraca do Stanów grając tam w najważniejszych klubach muzycznych w rodzinnym Houston i nie tylko. Artysta ma na koncie kilka autorskich płyt i więcej niż 30 projektów jako muzyk sesyjny. Jego muzyka jest połączeniem bluesa, soulu, jazzu i rocka. W swojej twórczości odnosi się do Alberta Collinsa, Howlina Wolfa, Chucka Berry’ego oraz Jimiego Hendrixa. Jego repertuar koncertowy zawsze przepełnia niesamowita energia, szczerość i znakomity kontakt z publicznością.

Koncerty Chucka Fraziera na długo pozostają w pamięci, ponieważ artysta ten jak żaden inny potrafi rozgrzać atmosferę i nawiązać niezwykły kontakt z publicznością, a jego muzyka wprost sama porywa do tańca. I zapewne taki będzie też jego koncert w „Matyldzie”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.