http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rewelacyjny koncert w Stodółce Bluesowej „Matylda”! Bluesferajna na otwarcie sezonu!

Wyróżniony Rewelacyjny koncert w Stodółce Bluesowej „Matylda”! Bluesferajna na otwarcie sezonu!

Ruszył kolejny sezon koncertowy w Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi w gminie Mieleszyn. W miniony weekend pierwszy z cyklu kilkunastu przewidzianych na ten rok wydarzeń muzycznych, zainaugurował koncert grupy Bluesferajna! I był to niezwykły koncert, który rozpoczął się w sobotę o godz. 18.30, a zakończył w niedzielę około godz. 2.00 w nocy!


Stodółka Bluesowa „Matylda” w Borzątwi budzi się ze snu zimowego. Na razie, koncerty odbywają się w kameralnej sali w Piwniczce Bluesowej, ale już od maja muzyka powróci do Stodółki Bluesowej.

- Cieszę się, że aż tylu przyjaciół ma Stodółka Bluesowej „Matylda” w Borzątwi i że ciągle ich przybywa. Jest to dzisiaj nasz pierwszy koncert w tym sezonie, tym bardziej miło nam, że tylu gości do nas dzisiaj przybyło – powitał zebranych Maciej Gąsiorowski, twórca Stodółki Bluesowej „Matylda”. - Dzisiejszy koncert ma tak trochę półprywatny charakter, bo nieskromnie się pochwalę, że zostałem uhonorowany tytułem „Człowieka Roku 2018” w kat. „kultura-sztuka-nauka” w plebiscycie portalu informacjelokalne.pl. Stąd też mogę stwierdzić, że ten dzisiejszy koncert to swego rodzaju zakończenie Gali Plebiscytu „Człowiek Roku”, która odbyła się 2 lutego w Gnieźnie – dodaje.

Dalej M. Gąsiorowski przedstawił zespół, który w sobotni wieczór wypełnił muzyką Piwniczkę Bluesową, czyli Bluesferajna. Grupa pochodzi z Kalisza a tworzą go: Grzegorz „Olek Blues” Olejnik i Tomek „Stary” Herman. Swoje muzyczne korzenie wywodzi z bluesa, a koncerty tego akustycznego duetu to zawsze mieszanka utworów stylistycznie różnych. Grupa nie grywa standardów, a swoje koncerty opiera na własnych utworach.

Zespół gra piosenki oparte na schematach bluesowych i rockandrollowych Teksty, niektóre bardzo liryczne, inne kabaretowe lub wręcz prześmiewcze, śpiewane zawsze po polsku to duży zbiór bardzo zgrabnie opowiedzianych historii w których nie jeden słuchacz odnajdzie kawałek własnego życiorysu.

I taki charakter miał sobotnio-niedzielny koncert w Piwniczce Bluesowej, który zgromadził publiczność z całej Wielkopolski. Gniezno, Mieleszyn, Kościan, Września, Kalisz, Piła, Trzcianka, Ośno – to tylko niektóre miejscowości z których przyjechali miłośnicy dobrego bluesa.

Inauguracja sezonu w „Matyldzie” okazała się niezwykłym koncertem, który rozpoczął się w sobotę o godz. 18.30, a zakończył w niedzielę około godz. 2.00 w nocy!

Plany na najbliższe tygodnie!
A już wkrótce kolejne wydarzenia muzyczne: 9 marca zagra grupa ProjectA w składzie: Agnieszka Senk, Daria Jackiewicz, Piotr Walorski, Piotr Stepek i Robert Zaleśny.

Z kolei 23 marca wystąpi Chuck Frazier Trio. Chuck Frazier to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor bluesowy. Urodził się w Texasie, w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Już jako dziecko grał na gitarze, bardzo wcześnie też zaczął koncertować z różnymi, bluesowymi składami z rodzinnego Huston. Przełomowym momentem w karierze Chucka była współpraca z zespołem gitarzysty Sonny Sharrocka, z którym po raz pierwszy wyjechał w trasę koncertową po Europie. Chuck zakochał się w Starym Kontynencie i w tej chwili większość czasu spędza po tej stronie Oceanu, gdzie jego występy cieszą się ogromną popularnością. Kilka razy do roku Frazier powraca do Stanów grając tam w najważniejszych klubach muzycznych w rodzinnym Houston i nie tylko. Artysta ma na koncie kilka autorskich płyt i więcej niż 30 projektów jako muzyk sesyjny. Jego muzyka jest połączeniem bluesa, soulu, jazzu i rocka. W swojej twórczości odnosi się do Alberta Collinsa, Howlina Wolfa, Chucka Berry’ego oraz Jimiego Hendrixa. Jego repertuar koncertowy zawsze przepełnia niesamowita energia, szczerość i znakomity kontakt z publicznością. Koncerty Chucka Fraziera na długo pozostają w pamięci, ponieważ artysta ten jak żaden inny potrafi rozgrzać atmosferę i nawiązać niezwykły kontakt z publicznością, a jego muzyka wprost sama porywa do tańca. I zapewne taki będzie też jego koncert w „Matyldzie”.

Natomiast na 13 kwietnia M. Gąsiorowski przygotowuje „muzyczną niespodziankę”. Kolejny termin, to 11 maja, wówczas z koncertem wystąpi Paweł Szymański (kompozytor, wokalista, gitarzysta i harmonijkarz bluesowy, autor tekstów piosenek, przeważnie występuje solo, ale współpracował także z zespołami Tortilla Flat z Torunia i Green Grass z Bydgoszczy).

Rok 2019 zapowiada się bardzo ciekawie w Stodółce Bluesowej „Matylda”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.