http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Muzyka jest strawą nie tylko dla ducha”

Wyróżniony „Muzyka jest strawą nie tylko dla ducha”

Zespoły reprezentacyjne powiatu gnieźnieńskiego działające przy Centrum Kultury „Scena to dziwna” przygotowały specjalne programy artystyczne z okazji świąt Bożego Narodzenia. W minioną niedzielę 20 stycznia w parafii p.w. Błogosławionej Jolenty w Gnieźnie mieliśmy okazję obejrzeć barwny występ Zespołu Tańca Ludowego Gniezno.


Zespół pod kierownictwem pani Ireny Kolanowskiej w swojej autorskiej choreografii zaprezentował koncert kolęd i pastorałek, który wzbudził szczery zachwyt zgromadzonych w kościele osób zarówno dorosłych jak i dzieci.

Tego samego dnia Chór Mieszany Metrum reprezentował powiat gnieźnieński oraz Centrum Kultury eSTeDe w Parafii pw. Św. Antoniego w Bydgoszczy. Chór zakończył tym samym akcję „Kolęda” podczas której koncertował wcześniej w gnieźnieńskich parafiach Św. Wawrzyńca oraz  Matki Bożej Miłosierdzia. Jak pisze prezes chóru Andrzej Cieśliński: „zakończyliśmy tę akcję w tonacji dur, jakże radosnej... W Bydgoszczy, w Parafii, gdzie Antoni, święty od tego co zaginione, odnalazł w nas radość…”  i dalej  „..gdzie muzyka jest strawą nie tylko dla ducha ale i tym co łączy...”

Zespół Tańca Ludowego oraz Chór Metrum mają już na swoim koncie szereg koncertów, także poza granicami kraju, cały czas rozszerzają swoją działalność i doskonalą swój warsztat artystyczny, dlatego zapraszają do swoich szeregów wszystkie chętne, utalentowane tanecznie i wokalnie osoby.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.