http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dla Bartka Labrenza - Gentle Swing. Serca bez Warszawy

Wyróżniony Dla Bartka Labrenza - Gentle Swing. Serca bez Warszawy

Dziś w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie odbył się niecodzienny koncert połączony z licytacją na rzecz rehabilitacji Bartka Labrenza. Przypomnijmy Bartek walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym a także małogłowiem. Ma problemy ze stopami, dzięki długotrwałej i niezwykle drogiej rehabilitacji stan się poprawia. To co przynosi ulgę i poprawę to rehabilitacja, specjalistyczne konsultacje i kosztowne zastrzyki poprawiające rozwój pracy mózgu.


Poznańska formacja Gentle Swing wraz z Julianem Kuczyńskim zaprosili gnieźnian na świąteczny koncert, w którym wystąpili także młodzi gnieźnieńscy wokaliści z klasy prowadzącego koncert Juliana Kuczyńskiego, który jest także pedagogiem muzycznym. Stonowany koncert w ciepłych ale bezpiecznie zagranych utworach nie tylko przypadł do gustu tym, którzy dziś do MZKT, ale też skłonił ich do otwarcia portfeli a przede wszystkim serc.

- Tak to już trzeci nasz koncert tego typu, trzeci charytatywny występ jaki udało mi się spiąć i zorganizować. Wspólnie uczniami, śpiewu, których uczę właśnie w Gnieźnie. Podobnie jak w ubiegłym roku konsekwentnie, zdecydowaliśmy się grać dla Bartka Labrenza – powiedział Julian Kuczyński.

W przerwie koncertu odbyła się licytacja przeznaczonych na aukcje przedmiotów. Od obrazów, przez fantastyczne rzeźby ze złomu licytowano po zabiegi liposukcji tlenowej, cokolwiek to znaczy zabieg też zlicytowano, krążyła także zbiórka do puszek. Pieniądze z licytacji ale i zebrane przez  wolontariuszy Stowarzyszenia Żyrafa z Gniezna przekazano rodzicom Bartka by zasiliły jego rehabilitację.

Warto odnotować, że akcja odbyła się w przededniu ogólnopolskiej WOŚP co pokazuje, że ludzie w Gnieźnie potrafią otworzyć serca, również lokalnie, bez wielkiej machiny z Warszawy. Trzeba przyznać, że choć nie było tłumów niektóre przedmioty osiągały wysokie ceny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.