Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolędy na jazzowo – profesorowie nastroju

Wyróżniony Kolędy na jazzowo – profesorowie nastroju

Centrum Kultury eSTeDe oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zaprosili dziś gnieźnian do Kościoła Farnego na niecodzienny koncert. Swing & Classic Quartet. Projekt „Kolędy w jazzowej odsłonie” jest unikatowym połączeniem tematów tradycyjnych kolęd ze współczesnymi rytmami i subtelną improwizacją.


Utwory zaaranżowane przez SC&Q zachowały autentyczne piękno kolęd, wnosząc klimat swingu, bossa novy, a nawet soulu. Wspaniale przystrojony i oświetlony kościół stanowił wspaniałe tło do tego koncertu.

- Cieszymy się, że mimo przejściowych sytuacji tymczasowej siedziby mogliśmy zaprosić gnieźnian na to wspaniałe wydarzenie. W tym okresie zaraz po świętach zespół profesorów nastroju i klimatu, a jednocześnie profesorów Akademii Muzycznej zagra kolędy w bardzo jazzowych aranżacjach. Czeka nas wspaniały koncert w wykonaniu Swing & Classic Quartet – powiedział nam przed koncertem Grzegorz Reszko, dyrektor C.K. eSTeDe.

Sam koncert faktycznie zapadł słuchaczom w serca. Niezwykle stonowane improwizacje zespołu pod wodzą Katarzyny Stroińskiej–Sierant jedynie dodały wyrazu tradycyjnym tematom kolędowym. Wspaniała pianistka rodem z Gniezna zagrała w towarzystwie: Jarosława Sieranta – skrzypka, kulturoznawcy, pedagoga i managera (współpracuje zarówno z zespołami muzyki dawnej, jak i formacjami jazzowymi), Piotra Maxa Wiśniewskiego - kontrabasisty, gitarzysty basowego (ma na swoim koncie udział w festiwalach Poznań Jazz Fair, Świdnik Jazz Festiwal, oraz Jazz Jamboree) i Sławomira Tokłowicza - perkusisty, współpracującego m.in. z orkiestrą Zbigniewa Górnego (ważne miejsce w jego działalności artystycznej zajmuje muzyka chrześcijańska).

Ten wyważony nastrojowy koncert został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Miejmy nadzieję, że wkrótce Centrum Kultury powróci do swojej wyremontowanej siedziby.

Informacjelokalne.pl