http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najpiękniejszy jest uśmiech naszych dzieci – Dzień Dziecka w SOSW nr 1 w Gnieźnie

Nawet w czasie pandemii nauczyciele i wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie nie zapominają o swoich wychowankach. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla nich miłą niespodziankę w postaci autorskiego nagrania znanych wierszy Jana Brzechwy “Na straganie“ i “Pomidor”.

Dodatkowe środki miejskie na kulturę w internecie

W związku z epidemią koronawirusa od wielu tygodni odwoływane są imprezy kulturalne na terenie całej Polski. Oprócz imprez miejskich, dotkniętych tym problemem zostało mnóstwo wydarzeń organizowanych oddolnie przez stowarzyszenia, fundacje czy UKS-y. Jednym ze sposobów przeciwdziałania temu zjawisku jest tworzenie kultury dostępnej dla odbiorców online, czyli po prostu przez internet.

Kolejne zmiany w działaniu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

Biblioteka ma dla swoich użytkowników kolejną dobrą informację. Od najbliższego piątku (29 maja) czytelnicy znów mogą korzystać z możliwości rezerwacji i zamówień zbiorów przez Internet - za pośrednictwem katalogu internetowego. Na wizytę nadal trzeba się umówić telefonicznie. Od tego tygodnia również wszystkie placówki Biblioteki, poza Filią nr 9 na Winiarach (os. Orła Białego 18), w środę będą otwarte po południu – od 13.30 do 18.30.

Etykiety

Biblioteka znów wita czytelników!

Godzina „zero” wybiła dziś o 10.00 - po dwóch miesiącach Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ponownie wznowiła działalność. Pomimo nowych zasad i reżimu sanitarnego najważniejsza rzecz się nie zmieniła - każda książkowa wizyta wywołuje uśmiech na twarzy i czytelników, i bibliotekarzy!

Etykiety

„Stoję zaledwie u progu możliwości”

Katarzyna Wielgosz, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo. Kobieta energiczna, racjonalnie patrząca na otaczający świat, emanująca pogodą ducha. Śmiało o wyzwaniach i nowych projektach. Jak poradzi sobie w obliczu nadchodzących zmian i o tym, że dobre relacje z ludźmi oraz pielęgnowanie tradycji to wartości wciąż najważniejsze. Rozmawia Agnieszka Ziebarth

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo gotowa do otwarcia

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo informuje, że będzie czynna po zatwierdzeniu przez Sanepid nowych procedur działalności biblioteki podczas stanu epidemii. To już ostatni element niezbędny do wznowienia działalności. Biblioteka jest przygotowana, Organizator opiniuje pozytywnie, więc już niedługo startujemy. Termin podamy już wkrótce. Nowe zasady pracy Biblioteki, ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i czytelników, obowiązywać będą po jej otwarciu do odwołania.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wznawia działalność

W poniedziałek, 18 maja Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ponownie otwiera swoje podwoje dla czytelników. Wracamy jednak do zmienionej rzeczywistości – działamy bowiem w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Ze względu na bezpieczeństwo - czytelników i personelu - oraz konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego, Biblioteka wprowadza nowe zasady korzystania z księgozbioru.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS