http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Magiczny wieczór z książkami Karola Soberskiego w Kłecku

Wyróżniony Magiczny wieczór z książkami Karola Soberskiego w Kłecku

Blisko 2,5 godziny trwało wczoraj spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kłecko w trakcie którego Karol Soberski opowiadał o historii, skarbach i tajemnicach naszej „małej Ojczyzny”, jak również o ciekawostkach które zawarł w swoich książkach: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Nie zabrakło również planów wydawniczych na bieżący rok.


Czwartkowe spotkanie w kłeckiej książnicy otworzyła dyrektor tej placówki, Katarzyna Wudzińska, która powitała zebranych w kameralnej sali uczestników spotkania oraz gościa wieczoru – Karola Soberskiego. Następnie głos zabrał K. Soberski.

- Cieszę się bardzo, że mogę się z państwem spotkać w bibliotece w Kłecku, i to w roku szczególnym. Dokładnie 30 lat temu, gdy miałem 12 lat, zapisałem się do tej biblioteki, która wówczas mieściła się przy dzisiejszej ul. Karniszewskiej – zaczął K. Soberski. - Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie ważne także z tego powodu, że w Kłecku spędziłem 20 lat swojego życia i to miasteczko zawsze będzie ważną częścią mojego życia – dodaje.

Następnie K. Soberski opowiedział o swojej debiutanckiej książce „Skarb Dziedzica”, która ukazała się w listopadzie 2016 roku. Przedstawił okoliczności w których narodziła się ta pozycja, przybliżył postać głównego bohatera tej książki Franciszka Saskowskiego, jego dokonania, działalność i dzieła które po sobie pozostawił. Nie zabrakło też wątków poświęconych tytułowemu skarbowi.

W dalszej części spotkania K. Soberski opowiedział o okolicznościach które towarzyszyły powstaniu książki „Zapomniana zbrodnia” (ukazała się w czerwcu 2017 r.), mówiącej o mordzie na pacjentach szpitala „Dziekanka” w Gnieźnie dokonanym przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Następnie zaprezentował swoją najnowszą książkę „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” (ukazała się w październiku 2017 r.), książkę, która wzbudza największe zainteresowanie wśród mieszkańców  gminy Kłecko – Zakrzewo leży bowiem w tej gminie. K. Soberski przybliżył postacie Albina Węsierskiego, budowniczego tego pięknego pałacu, jak i Wojciech Chełmickiego, który kupił Zakrzewo po śmierci A. Węsierskiego. Nie zabrakło też ciekawostek o pałacu w Zakrzewie i jego okolicach, także tych, które K. Soberski pozyskał już po wydaniu książki, jak choćby miejsca gdzie znajduje się oryginalny fotel W. Chełmickiego, który od końcówki XIX wieku do 1945 roku znajdował się w pałacu w Zakrzewie.

Na koniec K. Soberski zaprezentował swoje plany wydawnicze na rok 2018, gdzie szczególnie dużo miejsca poświęcił książce pt. „Złoto Dziedzica”, opowiadającej o dalszych losach bohaterów „Skarbu Dziedzica”, która ukaże się na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Później przyszedł czas na pytania od czytelników, które w większości dotyczyły książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się dedykacjami wpisywanymi w książki „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Ostatnio zmienianysobota, 28 kwiecień 2018 13:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.