http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niezwykły wieczór w Czerniejewie!

Wyróżniony Niezwykły wieczór w Czerniejewie!

Kameralna czytelnia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Czerniejewo zgromadziła nadkomplet mieszkańców tejże gminy, jak i gości z sąsiednich gmin. Dyrektor placówki zmuszona była dostawiać krzesła, by wszyscy mogli wygodnie usiąść i wysłuchać Karola Soberskiego, który przez blisko dwie godziny opowiadał o swoich trzech książkach: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.


Piątkowy wieczór w bibliotece w Czerniejewie odbywał się w duchu tajemnic, skarbów i sekretów, a wszystko za sprawą spotkania z Karolem Soberskim, autorem książek: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

- Gościmy dzisiaj pana Karola Soberskiego. W naszej bibliotece mamy jego dwie pozycje „Skarb Dziedzica” i „Zapomniana zbrodnia”. Te dwie książki, by móc je państwu pokazać, musiałam zatrzymać, ponieważ ciągle są wypożyczane i cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Zapewne podobnie będzie z najnowszą książką pana Karola, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, która także nabyliśmy do naszej placówki – powiedziała na wstępie spotkania Liliana Dorodzała, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Czerniejewo.

Po powitaniu, K. Soberski przez blisko dwie godziny opowiadał o kulisach powstania książki „Skarb Dziedzica”, następnie przedstawił okoliczności w których narodziła się pozycja „Zapomniana zbrodnia”, a na koniec zaprezentował swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. W opowieściach K. Soberskiego nie zabrakło ciekawostek o naszym regionie których nie znajdziemy w innych książkach. Było też dużo informacji o historii naszego regionu, historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, a także skarbów i tajemnic naszej „małej Ojczyzny”.

Na koniec wywiązała się rozmowa między uczestnikami spotkania a gościem wieczoru, w tym pytania, czy w planach K. Soberskiego jest książka związana z historią gminy Czerniejewo.

W piątkowym spotkaniu wzięli udział m.in. Jan Kulpiński, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo, jak i burmistrz tejże gminy – Tadeusz Szymanek, który wręczył K. Soberskiemu pakiet promocyjny gminy Czerniejewo. - Bardzo się cieszę, że mogliśmy się tutaj dzisiaj spotkać z z okazji promocji książek pana Karola na terenie naszej gminy. Chciałbym panu Karolowi, w imieniu całej społeczności naszej gminy podziękować. Podziękować za to, że żyje historią i że ocala od zapomnienia wydarzenia, ludzi i ciekawe miejsca. Za to wielkie gratulacje i podziękowania – powiedział T. Szymanek.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się dedykacjami wpisywanymi w książki „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Wszystkich miłośników książek Karola Soberskiego zapraszamy na kolejne spotkanie: w najbliższą środę, 15 listopada o godz. 17.00 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie.

Fot. A. Soberska
Ostatnio zmienianysobota, 28 kwiecień 2018 13:39

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.