http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” na antenie Radia Żnin!

Wyróżniony „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” na antenie Radia Żnin!

O skarbach i tajemnicach zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie koło Kłecka, które znalazły się w jego najnowszej książce „Tajemniczy Pałac Zakrzewo, a także o sposobach zdobywania tych niezwykłych informacji, Karol Soberski opowiadał dzisiaj na antenie Radia Żnin w audycji Gość Radia Żnin.


Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii, autor książek „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i najnowszej „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” był dzisiaj Gościem Dnia Radia Żnin, gdzie przez blisko godzinę – w programie na żywo – opowiadał o skarbach i tajemnicach naszego regionu.

Powodem spotkania była premiera najnowszej książki K. Soberskiego „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, której premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 października o godz. 14.00 w pałacu w Zakrzewie koło Kłecka.

- Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko, wybudowany w drugiej połowie XIX wieku, to jeden z najpiękniejszych pałaców w Wielkopolsce. Jednocześnie to obiekt, który do dzisiaj skrywa wiele tajemnic, skarbów i niewyjaśnionych historii – mówi K. Soberski. - W tej publikacji przedstawione zostaną nieznane, ale fascynujące fakty z historii pałacu, począwszy od XIX a skończywszy na latach współczesnych. W książce będzie mowa m.in. o ukrytych skarbach z początku XX wieku, o dziełach sztuki znajdujących się w tym „Wielkopolskim Wersalu”, jak i tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej – dodaje.

W trakcie audycji, prowadzonej przez red. Jarosława Brzeskiego, nie zabrakło również opowieści o sposobach pozyskiwania przez K. Soberskiego informacji, wspomnień, czy przedwojennych, unikatowych fotografii. - Dzięki zaufaniu, które zdobywam u moich rozmówców, książka „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” wzbogacona będzie licznymi wspomnieniami osób przebywających w pałacu w okresie międzywojennym, w tym wspomnieniami prawnuczki budowniczego pałacu hr. Albina Węsierskiego i wspomnieniami córki ostatniego przedwojennego właściciela - Stanisława Chełmickiego, jak i w czasie II wojny światowej. Nie zabraknie też unikatowych, niepublikowanych wcześniej fotografii z I połowy XX wieku – podkreśla K. Soberski.

K. Soberski zaznacza, że pozycja o pałacu w Zakrzewie będzie pierwszą na rynku wydawniczym książką poświęconą niezwykłej historii tego pałacu, ponieważ nikt wcześniej nie podjął się trudu opisania wydarzeń związanych z zespołem pałacowo-parkowym w Zakrzewie.

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” to już trzecia książka wydana przez K. Soberskiego w ostatnich 10 miesiącach. Wcześniej, w listopadzie 2016 roku ukazała się jego debiutancka książka pt. „Skarb Dziedzica”, a w czerwcu 2017 r. kolejna książka pt. „Zapomniana zbrodnia”.

Osoby chcące wziąć udział w premierze książki proszone są – ze względów organizacyjnych – o zgłaszanie swojego udziału do 6 października do godz. 12.00 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 506-966-706.
Ostatnio zmienianysobota, 24 luty 2018 23:12

2 komentarzy

 • Biblioteka
  Biblioteka czwartek, 05, październik 2017 11:24 Link do komentarza Raportuj

  Panie Karolu wielkie gratulacje! Już trzecia książka to wielki sukces w tak krótkim czasie.
  Nareszcie tak piękny pałac ma pierwszą publikację książkową. Brawo.

 • Obserwator
  Obserwator czwartek, 05, październik 2017 09:30 Link do komentarza Raportuj

  Brawo panie Karolu! Gratuluję kolejnej książki i tak dobrego promowania naszego powiatu w różnych regionach Polski!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.