Logo
Wydrukuj tę stronę

Już 8 października premiera książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Wyróżniony Już 8 października premiera książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

W niedzielę, 8 października o godz. 14.00 w pięknych wnętrzach Pałacu w Zakrzewie koło Kłecka odbędzie się premiera kolejnej książki Karola Soberskiego pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.


Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko, wybudowany w drugiej połowie XIX wieku, to jeden z najpiękniejszych pałaców w Wielkopolsce. Jednocześnie to obiekt, który do dzisiaj skrywa wiele tajemnic, skarbów i niewyjaśnionych historii. O nich wszystkich będzie opowiadać najnowsza książka Karola Soberskiego pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

- Duży sukces moich poprzednich książek - „Skarbu Dziedzica” i „Zapomnianej zbrodni” - spowodował, że w okresie zaledwie 10 miesięcy na rynek wydawniczy trafia moja kolejna książka pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Moi czytelnicy domagali się kolejnej książki o historii naszego regionu, stąd w tak krótkim okresie ukazuje się trzecia moja pozycja – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Karol Soberski, dziennikarz i redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl oraz niezależny badacz historii.

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” to publikacja w której przedstawione zostaną nieznane, ale fascynujące fakty z historii pałacu, począwszy od XIX a skończywszy na latach współczesnych. W książce będzie mowa m.in. o ukrytych skarbach z początku XX wieku, o dziełach sztuki znajdujących się w tym „Wielkopolskim Wersalu”, jak i tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej.

Pozycja – licząca 260 stron – będzie wzbogacona licznymi wspomnieniami osób przebywających w pałacu w okresie międzywojennym, jak i w czasie II wojny światowej. W tym wspomnieniami prawnuczki budowniczego pałacu hr. Albina Węsierskiego i wspomnieniami córki ostatniego przedwojennego właściciela - Stanisława Chełmickiego. Nie zabraknie też unikatowych, niepublikowanych wcześniej fotografii z I połowy XX wieku, których w książce jest ponad 150.

– Od rodziny Albina Węsierskiego, twórcy pałacu i Stanisława Chełmickiego, ostatniego właściciela pałacu, udało mi się pozyskać wiele fotografii. Udało mi się też dotrzeć do rzeczy unikatowych, bo mało który pałac w Polsce posiada spis poszczególnych komnat, a na trzy dni przed wybuchem II wojny światowej jedna z córek właściciela dokonała spisu wszystkich salonów pałacu w Zakrzewie, dzięki temu wiemy jak bardzo bogato wyposażony był ten pałac – zauważa K. Soberski.

Autor książki podkreśla, że przez tę pozycję chce też ocalić od zapomnienia wielkich ludzi – Albina Węsierskiego i Wojciecha Chełmickiego. Ludzi wielkiego formatu, którzy zapisali się w historii Polski, a po wojnie zostali z niej wymazani. Ich dokonania, umiłowanie Ojczyzny, pracowitość i wizjonerstwo, sprawiają, że – zdaniem K. Soberskiego – należy o nich współcześnie pamiętać.

- Koniecznie muszę podkreślić, że książka „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” ukaże się na rynku wydawniczym dzięki objęciu przez Bank Zachodni WBK tytułu Mecenasa Książki – dodaje K. Soberski

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” będzie to pierwsza na rynku wydawniczym książka poświęcona niezwykłej historii tego pałacu, ponieważ nikt wcześniej nie podjął się trudu opisania wydarzeń związanych z zespołem pałacowo-parkowym w Zakrzewie.

- Pałac w Zakrzewie jest niezwykły. Jedyny w Polsce. Zawsze do niego wracam z dużą przyjemnością i dreszczykiem emocji związanym z jego tajemnicami. I ta książka powstała właśnie z fascynacji pałacem w Zakrzewie i okolicami. I cząstkę tej fascynacji chcę poprzez tę książkę przekazać czytelnikom – podkreśla autor książki o pałacu w Zakrzewie i dodaje, że „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” to już trzecia jego książka wydana w ostatnich 10 miesiącach. - W moich planach na przyszły rok są kolejne pozycje, m.in. dalsze losy bohaterów „Skarbu Dziedzica”, które przedstawię w książce pt. „Złoto Dziedzica”, ukaże się ona na wiosnę 2018 r. - zapowiada.

Wszystkich miłośników dobrej książki i fanów lokalnej historii zapraszamy w niedzielę, 8 października o godz. 14.00 do pałacu w Zakrzewie koło Kłecka gdzie odbędzie się premiera książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. W trakcie tego spotkania będzie możliwość nabycia książki.
Ostatnio zmienianypiątek, 22 wrzesień 2017 10:44
Informacjelokalne.pl