„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” - premiera nowej książki Karola Soberskiego już 8 października!

Wyróżniony „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” - premiera nowej książki Karola Soberskiego już 8 października!

Już za niecały miesiąc, w niedzielę, 8 października o godz. 14.00, odbędzie się premiera nowej książki Karola Soberskiego pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Premiera książki odbędzie się w zespole pałacowo-parkowym w Zakrzewie! Pierwotnie premiera miała się odbyć w drugi weekend września, ale nawałnica, która w sierpniu nawiedziła powiat gnieźnieński, spowodowała przesunięcie terminu premiery książki na 8 października!


O czym jest książka?
Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko, wybudowany w drugiej połowie XIX wieku, to jeden z najpiękniejszych pałaców w Wielkopolsce. Jednocześnie to obiekt, który do dzisiaj skrywa wiele tajemnic, skarbów i niewyjaśnionych historii. O nich wszystkich będzie opowiadała najnowsza książka Karola Soberskiego pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

W tej publikacji przedstawione zostaną nieznane, ale fascynujące fakty z historii pałacu, począwszy od XIX a skończywszy na latach współczesnych. W książce będzie mowa m.in. o ukrytych skarbach z początku XX wieku, o dziełach sztuki znajdujących się w tym „Wielkopolskim Wersalu”, jak i tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej. Nie zabraknie też pałacowych sekretów i legend związanych z tym przepięknym obiektem.

Pozycja będzie wzbogacona licznymi wspomnieniami osób przebywających w pałacu w okresie międzywojennym (w tym wspomnieniami prawnuczki budowniczego pałacu hr. Albina Węsierskiego i wspomnieniami córki ostatniego przedwojennego właściciela - Stanisława Chełmickiego), jak i w czasie II wojny światowej. Nie zabraknie też unikatowych, niepublikowanych wcześniej fotografii z I połowy XX wieku.

Będzie to pierwsza na rynku wydawniczym książka poświęcona niezwykłej historii tego pałacu, ponieważ nikt wcześniej nie podjął się trudu opisania wydarzeń związanych z zespołem pałacowo-parkowym w Zakrzewie.

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” to już trzecia książka wydana przez K. Soberskiego w ostatnich 10 miesiącach. Wcześniej, w listopadzie 2016 roku ukazała się jego debiutancka książka pt. „Skarb Dziedzica”, a w czerwcu 2017 r. kolejna książka pt. „Zapomniana zbrodnia”.

Mecenas Książki i sponsorzy
Książka „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” ukaże się na rynku wydawniczym dzięki objęciu przez Bank Zachodni WBK tytułu Mecenasa Książki.

Ponadto finansowo publikację wsparły samorządy: Powiat Gnieźnieński i Gmina Kiszkowo oraz firmy: Centrum Wyposażenia Wnętrz GOJA z Gniezna, Przedsiębiorstwo HENBUD z Kłecka, LNB – Wytwórnia Premiksów z Kiszkowa, firma INTER-LERS z Kłecka, Drukarnia Majorczyk z Gniezna i Pracownia Architektoniczno-Budowlana DICK-BUD z Gniezna. Wsparcia przy wydaniu książki udzieliły też: Nadleśnictwo Gniezno i Cnetrum Kultury „Scena to dziwna” z Gniezna.

Patronat medialny nad książką sprawują: portal informacjelokalne.pl, turystykalokalna.pl, blog skarbnicatajemnic.pl oraz ogólnopolski miesięcznik „Odkrywca”.

Udział w premierze 8 października
Osoby chcące wziąć udział w premierze książki proszone są – ze względów organizacyjnych – o zgłaszanie swojego udziału do 4 października na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 506-966-706.

Przedpremiera książki
Dzień wcześniej, w sobotę, 7 października o godz. 15.00 w pałacu w Zakrzewie odbędzie się przedpremiera książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Wezmą w niej udział zaproszeni przez organizatorów: rodziny ostatnich właścicieli pałacu i rodziny osób występujących w książce, przedstawiciele Banku Zachodniego WBK, sponsorzy książki, samorządowcy oraz inni zaproszeni goście. 

http://informacjelokalne.pl/images/banners/bzwbk.jpg

Ostatnio zmienianyczwartek, 14 wrzesień 2017 17:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.