http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Karol Soberski zaproszony na Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ!

Wyróżniony Karol Soberski zaproszony na Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ!

Karol Soberski, autor książek „Skarb Dziedzica” i „Zapomniana zbrodnia” został zaproszony na Dolnośląski Festiwal Tajemnic, piątą już edycję największego w Polsce spotkania poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic, który odbędzie się 12 i 13 sierpnia w Zamku Książki koło Wałbrzycha. Podczas Festiwalu, K. Soberski będzie miał prelekcję na temat skarbów i tajemnic, które opisał w książkach „Skarb Dziedzica” i „Zapomniana zbrodnia”.


Już w sobotę, 12 sierpnia o godz. 10.00 w Zamku Książ koło Wałbrzycha rozpocznie się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Jest to największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. Jednym z głównych motywów tegorocznej edycji Festiwalu Tajemnic będą wydarzenia jakie towarzyszyły powstaniu Legionów Polskich i odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości, Wojna Polsko-Bolszewicka 1919-21 r. oraz wybrane epizody z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Część Festiwalu Tajemnic poświęcona zostanie klasztorom, ich historii, zagadkom opuszczonych opactw, a także migracji dzieł sztuki należących do kościoła, ich grabieży w czasie drugiej wojny światowej oraz odzyskiwaniu po wojnie. I oczywiście tajemnicom ukrytych skarbów.

W związku z taką tematyką – tajemnice okresy międzywojennego oraz skarby – Joanna Lamparska, organizatorka Festiwalu, zaprosiła na Festiwal Karola Soberskiego, autora książek „Skarb Dziedzica” i „Zapomniana zbrodnia, który w czasie jednego z wykładów opowie o skarbach i tajemnicach Gniezna oraz naszego regionu, opisanych we wspomnianych książkach. Prelekcja K. Soberskiego zaplanowana jest na sobotę, 12 sierpnia. Więcej szczegółów podamy później.

Dolnośląski Festiwal Tajemnic to spotkanie poszukiwaczy skarbów i badaczy historii z całej Polski i nie można wykluczyć, że dla naszego regionu zaowocuje ono w przyszłości badaniami pewnych miejsc w powiecie gnieźnieńskim, gdzie potencjalnie mogą znajdować się niezwykle cenne depozyty.
Udział K. Soberskiego w Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic będzie również okazją to promocji walorów historycznych Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego!

Więcej szczegółów o tegorocznym Festiwalu już wkrótce.

Ostatnio zmienianyniedziela, 25 luty 2018 00:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.