http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Skarb Dziedzica” na antenie Polskiego Radia PiK!

Wyróżniony „Skarb Dziedzica” na antenie Polskiego Radia PiK!

Jakie skarby ukryte zostały na pograniczu Wielkopolski i Kujaw? Czy nasz region ma tajemnice na miarę dolnośląskiego Złotego Pociągu? O tych zagadkach, przedstawionych w książce „Skarb Dziedzica”, autor książki Karol Soberski opowiadał dzisiaj o godz. 10.45 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw (PiK), prosto ze studia plenerowego w Janowcu Wielkopolskim! Wszystko w ramach wakacyjnej akcji Radia PiK „ale PiKne lato!”.


W rozmowie, którą z Karolem Soberskim, autorem książki „Skarb Dziedzica” przeprowadził dziennikarz Polskiego Radia PiK – red. Michał Słobodzian, poruszono niezwykłą historię dziedzica Popowa Ignacewa – Franciszka Saskowskiego. Była mowa o skarbach przez niego odkrytych, jak i  dziełach jego życia, które do dzisiaj możemy oglądać w Popowie Ignacewie.

Wspomniano również Mariana Habera, dziedzica Kołdrąbia (majątku leżącego obecnie na terenie gminy Janowiec Wielkopolski) i znanego w okresie międzywojennym konesera dzieł sztuki, a jednocześnie wielkiego przyjaciela F. Saskowskiego.

O czym jeszcze rozmawiano? Można posłuchać tutaj.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 lipiec 2017 00:22

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.