http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Już wkrótce szkolenia z bezpiecznego internetu

Wyróżniony Już wkrótce szkolenia z bezpiecznego internetu

Ten projekt może okazać się dla niektórych bardzo pożyteczny. Miasto Gniezno pozyskało właśnie bardzo pokaźne finansowanie w wysokości ok. 90 tysięcy złotych na przeprowadzenie projektu miękkiego pt. „Ja w Internecie”. Z projektu tego będzie mogło skorzystać 160 naszych mieszkańców, którzy ukończyli 25. rok życia.


Na hasło brzmiące „internet dostępny dla wszystkich” w czasach współczesnych można zareagować niemałym uśmiechem, choć rzeczywiście nie sam dostęp do świata wirtualnego, ale brak pełnej wiedzy o granicach bezpieczeństwa w nim jest dużym problemem. Nie wszyscy posiadamy wystarczającą wiedzę dotyczącą serfowania w sieci i naprzeciw temu problemowi ma wyjść projekt, z którego będą mogli skorzystać gnieźnianie. – To jest projekt, którego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura i ma on za zadanie przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu naszych mieszkańców. Zajęcia w jego ramach będą przeprowadzane w Miejskim Ośrodku Kultury od stycznia do czerwca 2019 roku i co ważne będą całkowicie bezpłatne – mówi Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna.

Jedynym ograniczeniem jest liczba beneficjentów tego programu i dlatego na zajęcia najlepiej się zapisać niezwłocznie. – Celem projektu dosłownie jest nauka świadomego korzystania z usług internetowych, szeroko pojętych i tematy obejmujące te szkolenia zostały podzielone na sześć części. Będzie segment pt. „Rodzic w Internecie” i tu będziemy uświadamiać, w jaki sposób rodzice mogą zapobiegać temu, ażeby dziecko korzystające z internetu nie było narażone na różnego typu ataki, które niestety tam mogą na nie czyhać – opowiada wiceprezydent.  

Wśród tematów pozostałych też znajdziemy bardzo praktyczne podpowiedzi. – Mamy również tematykę związaną z finansami, a więc „Moje finanse i operacje w cieci”. Dalej będzie też tworzenie stron, blogów internetowych, a także funkcjonowanie w sieciach społecznościowych. „Kultura w Sieci” to blok skierowany do osób chcących bezpiecznie czytać książki, oglądać filmy, słuchać muzyki i grać w gry. „Mój biznes w Sieci” to już szkolenia kierowane do osób prowadzących działalność gospodarczą lub chcących otworzyć własny biznes – wymienia M. Powałowski.

Zapisy chętnych już trwają, a formularz zgłoszeniowy można pobrać ze stron internetowych mok.gniezno.pl i gniezno.eu lub odebrać osobiście w Urzędzie Miejskim przy ulicy Lecha w Gnieźnie. – Zapisujemy się albo poprzez wizytę osobistą w Urzędzie Miasta Gniezna w pokoju nr 40 - I piętro lub  przesyłamy formularz zgłoszeniowy pocztą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i można dokonać tego także telefonicznie pod numerami 61-426-04-20 lub 61-426-04-21 – informuje wiceprezydent.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.