Logo
Wydrukuj tę stronę

Łubowo: OSA zawita do Imielna i Lednogóry!

Wyróżniony Fot. archiwum UG w Łubowie Fot. archiwum UG w Łubowie

Kolejne inwestycje w rekreację w gminie Łubowo. W związku z zainteresowaniem mieszkańców, Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo podpisał umowę o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Sportowo – Rekreacyjnej Ministra Sportu i Turystyki, zadania inwestycyjnego o charakterze wielopokoleniowym – Otwarta Strefy Aktywności (OSA). Strefy powstaną w Imielnie i Lednogórze.


Pierwotnie, zgodnie z umową z jednym z dwóch oferentów, którzy odpowiedzieli na kilkanaście rozesłanych w lipcu i sierpniu zapytań ofertowych, termin wykonania zadania został określony na 5 listopada. Jak się jednak okazało, termin ten okazał się nierealny. Dlaczego? Jak informuje Gmina Łubowo, z uwagi na bardzo duże zainteresowanie samorządów i krótki termin realizacji zadania okazało się, że firmy, które mogą zrealizować powyższe zadanie nie są w stanie dokonać tego w określonym przez Ministra czasie – jest ich w Polsce zbyt mało.

- Wobec tego nasza gmina, podobnie jak wiele innych samorządów zwróciła się o aneksowanie terminu wykonania zadania, na co Ministerstwo wyraziło zgodę. Zgodnie z aneksem ostateczny termin wykonania inwestycji to 15 listopada - mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Będą to kolejne w kończącej się kadencji, inwestycje w szeroko rozumianą rekreację, sport i kulturę fizyczną na terenie gminy Łubowo. Przypomnijmy, że powstały już m.in. sale sportowe w Owieczkach i Lednogórze oraz pełnowymiarowe boisko piłkarskie wraz z sześciotorową bieżnią w Łubowie.
Informacjelokalne.pl