http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Marzenia spełnione! Hala widowiskowo-sportowa otwarta!

Wyróżniony Marzenia spełnione! Hala widowiskowo-sportowa otwarta!

Dziś porównano ją do snu, który wydawał się jeszcze niedawno mało realny. W piątek wieczorem uroczystego otwarcia nowej hali przy ulicy Sportowej w Gnieźnie. Marzenia wielu pokoleń gnieźnieńskich sportowców o nowoczesnej hali wreszcie się spełniły!


Nie zabrakło wielkiego otwarcia z udziałem słynnych cheerleaderek z Gdyni, poświęcenia oddanego do użytku obiektu przez księdza Jacka Orlika, a potem pierwszego meczu, w którym wystąpili m. in. urzędnicy, sportowcy, przedsiębiorcy z Tomaszem Budaszem na czele oraz jego zastępcami. – Moja pierwsza rozmowa na ten temat z panem ministrem Biernatem miała miejsce 5 grudnia 2014 roku, a wbudowanie kamienia węgielnego dokonaliśmy 31 maja 2016 roku, dziś natomiast 14 września 2018 roku ją otwieramy. Najbardziej cieszy, że ta hala jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu, to jest 9 milionów, czyli jedna trzecia wartości tej hali stanowią środki zewnętrzne – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, porównujący oddaną do użytku tę twardą sportową inwestycję do wielkiego marzenia, za którym idą inne. – Całe sportowe środowisko z Gniezna marzyło o tej hali widowiskowo-sportowej na miarę XXI wieku i bu tutaj odbywały się wielkie wydarzenia, mecze sportowe i wydarzenia artystyczne. Dziś chciałbym, żebyśmy wszyscy życzyli sobie, aby któryś z tych młodych sportowców, którzy dzisiaj siedzą na trybunach i którzy tutaj będą trenowali, by któryś z nich kiedyś został reprezentantem naszego kraju i występował z orzełkiem na piersi – dodaje prezydent.

Hala będzie pozwalała na organizowanie w niej rozgrywek na najwyższym szczeblu sportowym i nie tylko. – To jest największy obiekt gnieźnieński, jeśli chodzi o kubaturę i myślę, że w powiecie też nie ma większego tego typu obiektu. Liczy 1.200 miejsc siedzących, a jego przepustowość na dzień dzisiejszy to 1.500 osób, ale być może uda się jej przepustowość zwiększyć 2.200 osób, dokupując dodatkowe krzesła, bo mamy już opinię straży pożarnej, że może podczas imprezy masowej ta hala pomieścić – mówi Jacek Mańkowski, dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy będzie obiektem zarządzać. – Wysokość tego obiektu to ponad 9 metrów nad poziomem płyty boiska, powierzchnia zabudowy to ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa to blisko 7 300 metrów kwadratowych – wylicza J. Mańkowski.

– Znajduje się tu poza tą halą główną, gdzie będziemy organizowali widowiska sportowe, także scena, która będzie służyła jako sala sportowa dla sportów walki, tam jest również ulokowana ścianka wspinaczkowa, jest wrysowane w powierzchnię tej sceny boisko do siatkówki i tak dzieciaki ze szkół podstawowych będą mogły realizować swoje zajęcia z wychowania fizycznego. Są też takie pomieszczenia, jak kawiarnia, sala z kortami do squash’a oraz siłownia. To stanowi wartość dodaną całej infrastruktury tego obiektu sportowego, a całe wyposażenie tego obiektu posiada certyfikaty federacji międzynarodowych, więc jesteśmy otwarci na wszelaką współpracę, nie tylko ze środowiskiem gnieźnieńskim, ale szerzej i będziemy zabiegać o taką współpracę – dodaje dyrektor GOSiR-u.

Za tydzień w nowej hali sportowej są zaplanowane dwa duże koncerty; 21 września ma wystąpić w niej Varius Manx, a 22 września zaśpiewają tu podczas imprezy MOKTOBERFEST gwiazdy muzyki disco-polowej, m. in. Czadoman. Za dwa tygodnie natomiast, 29 września nowy obiekt będzie gospodarzem meczu finałowego Pucharu Polski w koszykówce, pomiędzy drużynami Anwil Włocławek a Polski Cukier Toruń.

3 komentarzy

 • Pytajnik
  Pytajnik piątek, 14, wrzesień 2018 21:28 Link do komentarza Raportuj

  A gdzie tych 1 200 osób (400 samochodów) zaparkuje? Ile czasu będzie potrzeba, by się wydostać w gigantycznych korkach z sali przez Paczkowskiego na Budowlanych? Współczuję mieszkańcom pierwszych 10 bloków na Budowlanych!

 • Antek Nowak
  Antek Nowak piątek, 14, wrzesień 2018 21:25 Link do komentarza Raportuj

  Myślałem, że za mojego życia już nie doczekam nowoczesnej hali widowiskowej w Gnieźnie. Doczekałem.

 • Wiola
  Wiola piątek, 14, wrzesień 2018 21:24 Link do komentarza Raportuj

  Można rzec: nareszcie! Gratuluję Gnieznu nowej hali!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.