http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowa sala gimnastyczna w Łagiewnikach Kościelnych gotowa!

Wyróżniony Nowa sala gimnastyczna w Łagiewnikach Kościelnych gotowa!

W 50-lecie powstania nowej szkoły w Łagiewnikach Kościelnych, a w 30-tą rocznicę nadania szkole imienia Wincentego Witosa, Gmina Kiszkowo oddaje do użytku salę gimnastyczną wraz salą dydaktyczną komputerowa w pełni nowocześnie wyposażoną.


Budowa trwała niespełna 2 lata: rozpoczęcie budowy w 2017 r., zakończenie w sierpniu 2018 r. Posiadamy pełne pozwolenie na użytkowanie, z wszystkimi wymaganymi dokumentami. Koszt budowy tej sali z zapleczem i salą dydaktyczną to 2,4 mln zł. Przy czym dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Programu Regionalnego to ok. 2 mln zł.

- Najwięcej radości sprawiamy naszym milusińskim, uczniom, którzy czekali na to bardzo długo. Kiedy ta szkoła była oddawana do użytkowania, jawiła nam się jako szkoła nowoczesna. Z wielkim zapleczem kuchennym, przestronnymi korytarzami i holami, które przez ten okres służyły w okresie jesienno-zimowym, jako sala gimnastyczna. Dzisiaj możemy powiedzieć, ze szkoła jest kompletna. Posiada pełną bazę naukowo-dydaktyczną salę sportową. Posiada nadane imię szkoły i sztandar. To wszystko co szkole jest niezbędną, by samą wartość w sobie miało – mówi Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo.

- W budynku sali sportowej wygospodarowana została także salka do nauki języków i innych przedmiotów, wyposażona w sprzęt multimedialny, tablicę interaktywną, 25 laptopów, interaktywne pulpity do nauki języka umożliwiające podział uczniów na grupy, obsługiwanie poszczególnych grup i komunikację między nimi. Wszystko obudowane w ciekawy układ biurek, umożliwiający uczniom skupienie się na nauce – Radosław Występski, zastępca wójta.

Wyposażenie sportowe sali obejmuje słupki do piłki siatkowej, wytyczone jest także boisko do piłki ręcznej wraz z bramkami, można także uprawiać piłkę halową, kosze treningowe, sprzęt wymagany do ćwiczeń gimnastycznych: ławki gimnastyczne, zestaw materacy, stoły do tenisa stołowego, zestaw do minihokeja. Sala będzie wyposażona tak, jak być powinna, po to żeby kształtować postawę i ułatwić zajęcia sportowe.

- Projekt tego bardzo funkcjonalnego obiektu sporządziła firma architektoniczna Bartka Haremzy. Wykonawcą tego zadania była firma Grinbud z Gniezna. Musze tutaj powiedzieć, że jestem pod wrażeniem wykonawstwa i fachowości tego wszystkiego, co zostało, tam wykonane. Kierownikiem budowy był pan Jarosław Sierzchuła, głównym inspektorem nadzoru pan Artur Nowakowski. Maciej Kanoniczka – inspektor nadzoru instalacyjnego i wod-kan, natomiast elektronicznymi sprawami zajmował się pan Andrzej Kabaciński. – podsumowuje T. Bąkowski.

Otwarcie sali planowane jest na 4 września.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.