http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Tu będzie boisko...

Wyróżniony Tu będzie boisko...

Zgodnie z wolą mieszkańców całkiem niemały fragment terenu leśnego przy ulicy Czeremchowej ma zamienić się wkrótce w obiekt sportowy. To miejsce będzie idealnie pasowało do gry w piłkę nożną, a dodatkowo ma temu służyć jego zaciszny charakter. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na rok 2017 za kwotę 250 tysięcy złotych.


Do tego prawie magicznego miejsca prowadzi leśny zagajnik, którym trzeba potem przebyć kawałek polnej ścieżki. Cały teren boiska ma obejmować powierzchnię ok. dwóch tysięcy metrów kwadratowych z trawą naturalną. Na niemal całym terenie została już wykonana tzw. opaska okalająca teren murawy z kostki brukowej o powierzchni ok. 270 metrów kwadratowych. – Na tym terenie realizujemy boisko ogólnodostępne dla osiedla Pustachowa. Wstępnie zrobiliśmy na tym terenie leśnym dużą deniwelację, a więc usunęliśmy zbędna drzewa i krzewy. W tym miejscu powstała płyta boiskowa o pow. 30x60 metrów, w tej chwili jest wykonana już opaska i podsypka piaskowa pod nawierzchnię trawiastą, a także wykonano instalację wodociągową, która będzie służyła do nawadniania tej trawy – objaśnia Grzegorz Ostach, dyrektor Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie. – Do wykonania zostało jeszcze 1,5-metrowe ogrodzenie wokół terenu, a potem wyposażenie tego boiska w bramki i piłko chwyty oraz ławeczki, stojaki na rowery. W sierpniu to boisko oddane zostanie do użytku, a następnie już tylko zostanie nam wykonanie oświetlenia i przejścia od ulicy Czeremchowej przez pobliski zagajnik – dodaje G. Ostach.

Cała inwestycja została podzielona na dwie części. – To jest projekt z Budżetu Obywatelskiego z roku 2017 roku i wówczas nie wystarczyło środków finansowych na całość, a więc w 2017 roku wykonany został projekt, w tym roku natomiast realizujemy tę inwestycję – mówi Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna ds. komunalno-inwestycyjnych. – Niektórzy mieszkańcy nas pytają, dlaczego realizacja tych projektów z budżetu obywatelskiego tak długo się odbywa, bo mamy połowę tego roku, a niektóre inwestycje teraz dopiero się zaczynają. To są dość specyficzne projekty, dlatego że tak naprawdę dowiadujemy się jakie pomysły wygrywają w roku poprzednim i nie możemy podjąć żadnych kroków w tym roku, np. jeśli mieliśmy rok 2017, to samo projektowanie i przygotowywanie tego wszystkiego dopiero mogliśmy zaczynać w 2018 roku. Nie można zatem w roku poprzednim przygotować projektu inwestycji, bo nie mamy w budżecie zapisanych na to środków, a budżet jest rzeczą świętą i możemy to zrobić dopiero po otwarciu nowego budżetu – tłumaczy wiceprezydent.

Na terenie nowego obiektu sportowego przy ulicy Czeremchowej zostanie dodatkowo nasadzonych 16 nowych drzewek w miejsce usuniętego starego drzewostanu. Okres wakacyjny nie sprzyja ponadto sadzeniu trawy naturalnej i z tego powodu inwestycja też lekko się opóźnia, bo wykonawca musi czekać na okres, w którym takich nasadzeń można dokonać bez ryzyka uschnięcia nowych sadzonek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.