http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Plac budowy pod ważną inwestycję już gotowy

Wyróżniony Plac budowy pod ważną inwestycję już gotowy

Rusza inwestycja, na którą gnieźnianie wyczekiwali od dawna. Dziś oddano plac budowy pod rozbudowę układu drogowego na ulicy Pod Trzema Mostami, choć wcześniej będzie budowany łącznik pomiędzy ul. Słoneczną a ul. Osiniec. Całe przedsięwzięcie ma łącznie kosztować 36 milionów złotych i zostanie sfinalizowane w 2019 roku.


Prace budowlane w tym miejscu mają ruszyć niebawem i na razie nie będzie to związane z żadnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. – Ta inwestycja dziś staje się faktem. Przekazujemy ten teren firmie Strabag, która niebawem zacznie budowę drogi łączącej ul. Słoneczną z ul. Osiniec. To będzie odcinek o długości 450 metrów, który zostanie wybudowany do jesieni tego roku i ta ulica w takim wymiarze docelowym będzie posiadała oświetlenie, ścieżki rowerowe i chodnik dla pieszych – zapowiada Tomasz Budasz, prezydent Gniezna i jak dodaje: – Ta inwestycja, to największa inwestycja miasta Gniezna, to jest 36 milionów, z czego 18 milionów pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego, 5 milionów dostaliśmy od spółki PKP PLK i ten cały montaż finansowy spowodował, że nie obciąża tylko naszych finansów. Nasz udział w tej inwestycji to jest 13 milionów złotych, 23 miliony to środki zewnętrzne – przypomina prezydent.

Pracownicy firmy Strabag pojawią się tutaj niemal za chwilę, ale pełen zakres prac ruszy dopiero w sierpniu.  – To będą na razie tylko roboty przygotowawcze, które wyprzedzą te roboty właściwe i to jest spowodowane, że na razie roboty będziemy prowadzić na zgłoszenie, bo czekamy cały czas na wydanie z RID-u, które będzie nam umożliwiało rozpoczęcie robót właściwych i zasadniczych. Spodziewamy się, że to wydanie otrzymamy w lipcu i najpóźniej od sierpnia rozpoczniemy całą parą roboty związane z budową tego odcinka. Te roboty i tak rozpoczną się wcześniej niż zakładaliśmy – podkreśla Krzysztof Micek, dyrektor techniczny Oddziału Mostowego w firmie Strabag.

Kiedy rozpocznie się przebudowa światła wiaduktu na ulicy Pod Trzema Mostami? – Dalsza część inwestycji będzie realizowana w przyszłym roku i chcielibyśmy do końca tego roku załatwić cały projekt i nad tym w tej chwili pracujemy. To nie jest rzecz prosta, mimo posiadania pełnej koncepcji, bo zawsze, kiedy przechodzi się już do projektu, to pojawiają się różne przeszkody do rozwiązania, nad którymi w tej chwili pracujemy, ale myślę, że dzięki doświadczeniu naszego inwestora zastępczego, który nadzoruje realizację tego przedsięwzięci, czyli firmy Safege, uda się to wszystko zamknąć w terminie, tak żeby mieszkańcy naszego miasta – mówi Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna

Miejsce inwestycji wizytował dziś także Robert Wojciechowski, dyrektor regionalny w firmie Safege. – Nie ma żadnego zagrożenia dla dotrzymania terminu pierwszego etapu inwestycji, bo zaczynamy to nawet lekko przed czasem i zakładamy, że jeśli wszystkie sprawy formalne związane z dokumentacją czy pozyskaniem tych pozwoleń z RID-u się potoczą pozytywnie, to wszystkie prace kontynuowane będą w przyszłym roku zgodnie z terminem i nie możemy nawet mówić na ten moment o jakichkolwiek zagrożeniach terminowych – zapewnia R. Wojciechowski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.