Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowe chodniki z oświetleniem nad jeziorem Winiary

Wyróżniony Nowe chodniki z oświetleniem nad jeziorem Winiary

Trwa rewitalizacja terenu wokół jeziora Winiary w Gnieźnie. Miasto Gniezno właśnie zakończyło jej kolejny etap: budowę ponad kilometra chodników wraz z oświetleniem od strony Osiedla Tysiąclecia.


W pierwszych dniach grudnia zakończono roboty polegające na wybudowaniu chodników wraz z oświetleniem wokół jeziora Winiary w Gnieźnie w rejonie ul. Łazienki i Spokojnej. W ramach inwestycji powstało łącznie 1115 m chodników z kostki brukowej betonowej o szerokości 1,5 m i 3 m, które stanowią ciągi pieszo – rowerowe. Wybudowano także schody terenowe z balustradami oraz dwa place widokowe z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci. Chodniki na całej długości oświetlone są 24 lampami LED o mocy znamionowej 35 W.  

Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł ponad 840 tys. zł brutto. Także w ostatnim czasie uporządkowano tereny zielone na obszarze ponad 3 ha, nad jeziorem Winiary. Na całej powierzchni  wycięto część drzew ze względu na ich zły stan zdrowotny oraz w ramach zabiegów pielęgnacyjnych a także dziko rosnące krzewy. Dokonano również formowania ponad 600 drzew a na całej powierzchni wygrabiono zalegające liście i usunięto śmieci komunalne. Koszt tego zadania wyniósł  217 tys. złotych.

To kolejny etap rewitalizacji terenu wokół popularnych Łazienek. Do tej pory Miasto Gniezno zainstalowało oświetlenie wokół całego jeziora, oczyściło teren zielony od strony os. Tysiąclecia (usunięto drzewa zagrażające bezpieczeństwu, a także nadmiar krzewów – dzięki temu teren stał się bardziej przejrzysty i bezpieczny) a także wybudowało pierwszy w Gnieźnie wybieg na psów. W przyszłym roku powstanie w pobliżu wybiegu plac zabaw dla dzieci.

{gallery}stories/2017/12/12/7586/{/gallery}

Informacjelokalne.pl