http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Parking przy cmentarzu św. Piotra już działa

Wyróżniony Parking przy cmentarzu św. Piotra już działa

Skończył się problem z parkowaniem samochodów przy cmentarzu św. Piotra. Miasto Gniezno właśnie oddało do użytku swoją kolejną inwestycję – parking przy z 57 miejscami parkingowymi.


 To nie jedyna inwestycja parkingowa na obrzeżach centrum Gniezna. W 2017 r. Miasto Gniezno wybudowało parking przy ul. Łaskiego z 36 miejscami parkingowymi, a także powiększyło, o kolejne 49 miejsc, parking wybudowany w 2016 r. przy ul. Świętokrzyskiej. Niebawem rozpocznie się budowa parkingu przy ul. Żwirki i Wigury, na którym to będzie mogło zaparkować 39 aut.

- To powoli rozwiązuje problem z parkowaniem samochodów, nie tylko przy cmentarzach, ale w ogóle w centrum miasta. W ostatnich 3 latach Miasto Gniezno wybudowało 5 parkingów, szósty za chwilę będzie realizowany. Oprócz tego z naszej inicjatywy otwarty został parking na ul. Sobieskiego ze 150 miejscami. To w sumie daje około pół tysiąca miejsc parkingowych w mojej kadencji – mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Parking przy cmentarzu św. Piotra od 2018 r. będzie płatny: parkowanie przez pierwsze pół godziny będzie bezpłatne, za dłuższy postój będą obowiązywać symboliczne opłaty. Budowa parkingu kosztowała 430 tys zł.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.