Bank Zachodni WBK chce finansować lokalne przedsięwzięcia

Wyróżniony Bank Zachodni WBK chce finansować lokalne przedsięwzięcia

Trwa nabór wniosków w ramach konkursu Banku Zachodniego WBK pt. „Tu mieszkam, tu zmieniam”, który potrwa do końca września. Na pomysły, które okażą się najlepsze i zwycięskie już czeka 100 grantów o różnych kwotach. O konkursie przypomina Sławomir Stróżyk, dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Gnieźnie.


Program finansuje wszelkiego rodzaju lokalne przedsięwzięcia. Nabór został uruchomiony 15 lipca, a w samym Gnieźnie zgłoszono do tej pory tylko jeden wniosek w sprawie dofinansowania. Fundacja BZ WBK zamierza wesprzeć finansowo zrealizowanie 20 najlepszych inicjatyw kwotami 8 tys. złotych, 23 projekty kwotami 6 tys. złotych, 31 projektów kwotami 4 tys. złotych i 26 projektów kwotami 3 tys. złotych. - Niewiele trzeba, żeby  złożyć taki wniosek, a wiele można zyskać. Taki projekt może złożyć dowolna fundacja, stowarzyszenie czy organizacja społeczna, ale także szkoła i dom kultury lub inna instytucja samorządowa – mówi Sławomir Stróżyk, dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Gnieźnie.

Bank w ten sposób po raz kolejny wyciąga swoją rękę w kierunku oddolnych działań, mających charakter społeczny. – Zachęcam do tego, aby takie wnioski składać, bo powinno wszystkim nam zależeć, żaby lokalnie się rozwijać, a jest taka szansa i warto z niej skorzystać. Nie wiem dlaczego, ale obserwujemy to sobie i w innych regionach takich wniosków jest mnóstwo, a u nas jest rzeczywiście tylko jeden – komentuje S. Stróżyk.

- Te środki mogą dotyczyć modernizacji np. placów zabaw, dworców i bibliotek, miejsc pamięci. Nie mamy tutaj jakiegoś szablonu określonego, więc dużo można i chcemy jedynie dzisiaj przypomnieć o takiej możliwości, bo warto upiększać nasze miasto i cały powiat – przekonuje dyrektor oddziału BZ WBK w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.