http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Hala sportowa będzie gotowa od drugiego semestru?

Wyróżniony Hala sportowa będzie gotowa od drugiego semestru?

- Naprawienie hali sportowej przy ulicy Sobieskiego będzie kosztowało ponad milion złotych – takie informacje przekazuje nam Krzysztof Kanoniczak, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.


Nowo wybudowana hala sportowa w zamyśle powiatowych władz miała służyć czterem szkołom: Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, III Liceum Ogólnokształcącemu oraz Zespołom Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2. To tam właśnie uczniowie mieli od samego początku roku szkolnego odbywać zajęcia wychowania fizycznego. Na dniach mieliśmy być świadkami jej oddania do użytku, które planowano na koniec sierpnia. Niestety, wszystko zniszczyła nawałnica, która przeszła nad Gnieznem przed dwoma tygodniami.

Jak wcześniej informowaliśmy, 11 sierpnia wieczorem niszczycielska wichura zerwała z tego budynku część pokrycia dachowego oraz wyrwała kilka okiennic. Teraz obiekt trzeba będzie naprawić. – Te zniszczenia są spore, tak jest niestety, ale musimy przystąpić do pilnego działania. Mamy taką wolę i czynimy wszystko, by te zajęcia sportowe w te hali przy ulicy Sobieskiego mogły odbywać się już w drugim semestrze tego roku szkolnego, który za chwile zaczynamy – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński.

Cały obiekt już został zabezpieczony i do jego wnętrza już nie pada deszcz. - W zeszłym tygodniu zrobiliśmy tymczasowe zabezpieczenie tego dachu oraz okien, a więc jesteśmy zabezpieczeni przed jakąś ulewą, tam została położona tzw. papa podkładowa. W tej chwili natomiast kończymy kładzenie papy nawierzchniowej na tej części dachu, która się ostała, a wcześniej nie mogliśmy tego zrobić, bo deszcz padał i było mokro – tłumaczy Krzysztof Kanoniczak, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

- Teraz przystępujemy do sporządzania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, tak żeby zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych rozpisać przetarg na wyremontowanie tej hali sportowej. Część kosztów mamy oszacowane, a reszta jest jeszcze w trakcie analizy, bo niestety nie możemy korzystać z tych kosztorysów, które mieliśmy wcześniej, bo to było rok temu i zmieniły  się ceny chociażby. Na pewno to będzie kwota ok. miliona złotych, ale to jest tylko wstępne szacowanie tych kosztów – dodaje K. Kanoniczak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.