http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sprzedaż mieszkań na os. Grunwaldzkim będzie kontynuowana

Wyróżniony Fot. Google Fot. Google

Jak zapowiedział prezydent Tomasz Budasz, nie jest zagrożona kolejna sprzedaż mieszkań na os. Grunwaldzkim. Przygotowana jest już specjalna uchwała, która będzie głosowana przez radnych za tydzień.


- W zeszłym roku wspólnie z Radą Osiedla postanowiłem o odblokowaniu sprzedaży mieszkań na osiedlu Grunwaldzkim – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. – W poprzedniej kadencji sprzedaż mieszkań została zablokowana i powstała pewna niesprawiedliwość, bo część ludzi wykupiła swoje mieszkania i powstała część wspólnot, a pozostali nie mogli skorzystać z tej uchwały Rady Miasta. I przychodzili do mnie. Mówiłem, że musimy naprawić tę niesprawiedliwość. Odblokowaliśmy sprzedaż mieszkań i od razu z Radą Osiedla postanowiliśmy, że sprzedaż będzie czyniona krok po kroku.

Obecnie realizowana jest sprzedaż mieszkań w dwóch budynkach na tym osiedlu, gdzie stosowne wnioski złożyło 25 osób z 30. Chodzi o budynku przy ulicy Armii Krajowej nr 2 i 4. Przypomnijmy, że lokale sprzedawane są z 90 proc. bonifikatą. Jak zapowiada prezydent sprzedaż będzie nie tylko kontynuowana, ale także prowadzona etapami. W jednym etapie oferowane będą lokale w 2-3 budynkach. Po zakończeniu w nich sprzedaży, oferowane będą lokale w kolejnych budynkach. – Sprzedaż jest w budynkach w których jest przynajmniej 75 proc. zainteresowanie – wyjaśnia prezydent i informuje, że na najbliższej sesji Rady Miasta Gniezna w dniu 22 czerwca pod obrady zostaną wniesione kolejne proponowane budynki: przy ulicy 17 Dywizji Piechoty 11, Armii Krajowej 6 i Wiosennej 3. – Na koniec roku przystąpimy do sprzedaży mieszkań w tych budynkach i przygotujemy na kolejne półrocze następne 2-3 budynki. Myślę, że jest to w miarę uczciwe naprawianie tej krzywdy dziejowej z poprzedniej kadencji – zakończył prezydent.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.