http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zakład Zieleni Miejskiej współpracuje z bezdomnymi

Wyróżniony Zakład Zieleni Miejskiej współpracuje z bezdomnymi

Po raz kolejny prezydent Gniezna Tomasz Budasz aktywizuje bezdomnych – podopiecznych gnieźnieńskiego schroniska. Jak mówi trzeba im dawać szansę, by zaczęli samodzielnie zarabiać na swoje utrzymanie.


Tym razem prezydent Budasz zaproponował, by podopieczni schroniska częściowo zarabiali sami na swoje utrzymanie (przypomnijmy, że na swoje funkcjonowanie schronisko otrzymuje środki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czy miejskiego budżetu). Stowarzyszenie „Dom” podpisało więc umowę z nowo powstałym Zakładem Zieleni Miejskiej. Grupa bezdomnych będzie pracować na rzecz Miasta Gniezna i w ten sposób przez cały 2016 rok zarobi 42 tys. zł (miesięcznie 3500 zł).

- Na podstawie podpisanej 8 stycznia umowy podopieczni stowarzyszenia zobowiązani są do bieżącego utrzymania  czystości Parku im. Kaczorowskiego, Parku im. Kościuszki, parkingu przy ulicy Sobieskiego, Skweru Orląt Lwowskich, na które składa się w szczególności: pielęgnacja i koszenie trawników, pielęgnacja krzewów poprzez ich przycinanie, ręczna likwidacja chwastów wokół krzewów, utrzymanie czystości terenów przez codzienne sprzątanie śmieci i opróżnianie koszy, grabienie liści, usuwanie gałęzi suchych, leżących na terenach objętych pielęgnacją, odśnieżanie a także nasadzenia sezonowe z powierzonego materiału – mówi Anna Dzionek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
    
Jak zaznacza A. Dzionek, to już kolejna akcja zainicjowana przez prezydenta Tomasza Budasza, która ma na celu usamodzielnienie bezdomnych, albo nawet ich powrót do społeczeństwa. Przypomnijmy, że w kwietniu 2015 roku rozpoczęto realizację Miejskiego programu wychodzenia z bezdomności. Grupa bezdomnych wykonywała przez kilka miesięcy prace na terenie Gniezna, wszyscy którzy wytrwali i wykazywali się sumiennością otrzymali pracę w spółce Urbis i mieszkanie chronione od miasta. Prezydent Budasz zapowiada kontynuację programu także  w roku 2016.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.