http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe firmy i nowe miejsca pracy w gminie Łubowo!

Wyróżniony Nowe firmy i nowe miejsca pracy w gminie Łubowo!

Dzisiaj w Woźnikach w gminie Łubowo – w obecności wicestarosty Jerzego Berlika i Andrzeja Łozowskiego, wójta gminy Łubowo – nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję. Będzie to centrala firmy Fehling – Polska Wydawnictwo Sp. z o.o. I jest to jedna z kilku powstających obecnie na terenie gminy Łubowo dużych firm, które dadzą pracę kilkuset osobom.


W Woźnikach, przy drodze ekspresowej, wmurowano dzisiaj kamień węgielny pod siedzibę nowej firmy, która obecnie zatrudnia już 100 osób. Jest to Fehling – Polska Wydawnictwo Sp. z o.o. W tej uroczystości wziął udział Jerzy Berki, wicestarosta gnieźnieński i Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

- Powiat gnieźnieński to obszar nie tylko bogaty kulturowo i historycznie, ale także atrakcyjne miejsce dla inwestycji – mówi Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. - Dogodne połączenia komunikacyjne, bliskość stolicy regionu oraz tworzony od wielu lat dobry klimat dla przedsiębiorców, przynoszą oczekiwane efekty. To bardzo dobra wiadomość, że właśnie na terenie powiatu gnieźnieńskiego powstaje ciekawa inwestycja, a co za tym idzie zostaną utworzone kolejne miejsca pracy. Nowym inwestorom, w imieniu Zarządu Powiatu, składam gratulacje i najlepsze życzenia szybkiego ukończenia budowy – dodaje wicestarosta.

Radości z tej inwestycji nie kryje też Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo, który przyznaje, że aktualnie na terenie gminy powstają cztery duże firmy. - Jedna firma będzie produkować meble, a jej otwarcie zaplanowano na styczeń 2016 roku. Inna firma zajmująca się produkcją uszczelek powstaje w Owieczkach, natomiast firma, która dzisiaj wmurowała kamień węgielny pod swoją siedzibę to Fehling – Polska Wydawnictwo Sp. z o.o. - mówi A. Łozowski.

Jak wyjaśnia wójt gminy Łubowo, firma ta zajmuje się produkcją m.in. opakowań, torebek i pudełek do nasion, etykiet, plakatów, katalogów i magazynów lifestylowych, ulotek oraz projektów na indywidualne zamówienie, taśmy, krążki i maty nasienne. - Firma ta produkuje na Polskę, jak i ma klientów poza granicami naszego kraju – zaznacza A. Łozowski. - Jest to pierwsza jaskółka nowych inwestycji na terenie naszej gminy. Obiekt, który powstanie będzie miał powierzchnię 3,5 tys. metrów kwadratowych – dodaje.

Wójt Andrzej Łozowski wskazuje, że te lata przez które Gmina inwestowała w infrastrukturę, dzisiaj zaczynają przynosić efekty. - Ku temu zmierzyliśmy, aby oprócz tego co sami zbudowaliśmy na terenie gminy, gmina miała także dochody z podatków i żeby były nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców, jak i dla mieszkańców Gniezna i okolic – przyznaje A. Łozowski.

Nowa firma w Woźnikach – jak mówi wójt – ma być otwarta na wiosnę przyszłego roku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.