http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gmina Kłecko z dofinansowaniem w ramach Programu „Szatnia na Medal”!

Wyróżniony Gmina Kłecko z dofinansowaniem w ramach Programu „Szatnia na Medal”!

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął listę podmiotów, przewidzianych do dofinansowania w ramach trzeciej edycji Programu „Szatnia na Medal”. W gronie gmin, które otrzymają dofinansowanie znalazła się Gmina Kłecko.


Jak informuje Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego: - Zgodnie z przyjętą listą rankingową w pierwszej kolejności dofinansowaniem objęte zostanie 57 jednostek samorządu terytorialnego z Wielkopolski. Wśród nich jest 26 podmiotów, które skorzystają z Programu po raz pierwszy.

Zarząd przyjął także listę rezerwową jednostek, które mogą otrzymać dofinansowanie w przypadku niewykorzystania pełnej kwoty dofinansowania lub rezygnacji podmiotów z listy rankingowej.

Autorski Program Samorządu Województwa Wielkopolskiego został zainaugurowany w 2018 roku. W dwóch dotychczasowych edycjach zrealizowano łącznie 126 zadań (28 inwestycyjnych oraz 98 remontowych) na terenie 30 wielkopolskich powiatów. W tegorocznym budżecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego zarezerwowano 4 000 000 złotych na zadania realizowane w Programie „Szatnia na Medal”.

Program „Szatnia na Medal” wpisuje się w realizację zadania samorządu wielkopolskiego, którym jest tworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania sportu.

Kłecko z dofinansowaniem!
Na liście rankingowej wniosków złożonych w ramach naboru wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury sportowej, realizowanych przez samorządy województwa wielkopolskiego w 2020 roku w ramach Programu „Szatnia na Medal” na zadania inwestycyjne znalazła się Gmina Kłecko, która otrzyma 30 tys. złotych na remont kotłowni przy budynku szatniowym Klubu Sportowego Lechita Kłecko, wraz z budową wewnętrznej instalacji gazowej.

Jest to jedyna gmina z powiatu gnieźnieńskiego, która otrzyma dofinansowanie.

Z kolei na liście rezerwowej znalazła się Gmina Łubowo z zadaniem Budowa modułowego zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku sportowym w Łubowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.