http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe oblicze ulicy Cmentarnej w Kłecku

  • Napisane przez (źródło: fanpage Gminy Kłecko)
  • Dział: Inwestycje
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Fot. fanpage Gminy Kłecko Fot. fanpage Gminy Kłecko

Gmina Kłecko poinformowała, że - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - w terminie została ukończona inwestycja na ulicy Cmentarnej w Kłecku. Przeprowadzony remont i rozbudowa ulicy to kolejne działania władz gminy w celu usprawnienia ruchu samochodowego i poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg w ścisłym centrum miasta Kłecko.


W ramach zrealizowanych prac zmodernizowano nawierzchnie asfaltową jezdni na istniejącym odcinku ulicy oraz przeprowadzono rozbudowę drogi w kierunku ul. Dworcowej. Wiedząc jak wielkim problemem jest znalezienie miejsca postojowego przy miejscowym cmentarzu zdecydowano się wykorzystać istniejący pas drogowy ulicy Cmentarnej pod lokalizację postoju samochodów osobowych.

Ulica Cmentarna zyskała bezpieczne przejście dla pieszych z oświetleniem solarnym i aktywnym znakiem drogowym informującym kierowców o obecności osób pieszych w rejonie przejścia. Na rozbudowanym nowym odcinku ulicy wykonano nowe oświetlenie solarne z podwójnymi oprawami typu LED które doświetla teren przed bramą cmentarza oraz wyjazd w kierunku ul. Dworcowej. Obraz ulicy Cmentarnej w Kłecku uległ zasadniczej metamorfozie.

Dzięki współfinansowaniu tego zadania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych udało się gminie Kłecko zrealizować kolejną jakże potrzebną lokalnej społeczności inwestycję. Wspomniane powyżej współfinansowanie zadania ze środków FDS w przypadku ulicy Cmentarnej w Kłecku wynosi 292 395zł, co stanowi połowę wszystkich kosztów kwalifikowalnych tej inwestycji.

Fot. (3x) fanpage Gminy Kłecko

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.