http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Remont i rozbudowa ul. Cmentarnej w Kłecku dofinansowana

Wyróżniony Fot. klecko.pl Fot. klecko.pl

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, zawarł umowę z gminą Kłecko na dofinansowanie remontu i rozbudowy ulicy Cmentarnej w Kłecku. Gmina Kłecko na wspomnianą inwestycję otrzymana z Funduszu Dróg Samorządowych, kwotę stanowiącą połowę kosztów kwalifikowanych zadania. Będzie to kwota nie większa niż 372 131 zł, zgodnie z wnioskiem władz gminy Kłecko o przyznanie dofinansowania.


W imieniu władz samorządowych, umowę podpisali burmistrz Gminy Adam Serwatka, oraz Skarbnik Gminy - Irena Czajka. Otrzymane dofinansowanie inwestycji drogowej, z budżetu centralnego kraju, jest pierwszym i miejmy nadzieje nie ostatnim, jakie otrzymała gmina Kłecko.

Sama inwestycja na ul. Cmentarnej w Kłecku, zaplanowana została do realizacji w okresie październik – grudzień bieżącego roku. W najbliższych dniach zostanie zawarta umowa z wykonawcą prac drogowych. Obecny teren zielony przy miejscowym cmentarzu, zastąpi nowa droga z kostki betonowej wraz z miejscami postojowymi w ilości 49. Miejsca postojowe oraz wydzielone z ruchu, zostaną wykonane z kostki ażurowej i obsiane trawą. Istniejąca nawierzchnia asfaltowa ulicy, zostanie poddana remontowi poprzez wymianę nawierzchni jezdni.

W ramach rozbudowy ulic, zaplanowano zmianę organizacji ruchu na ul. Cmentarnej. Droga ta będzie jednokierunkowa, od skrzyżowania z ulicą stanowiącą dojazd do jeziora. Projekt przewiduje realizację nowego włączenia do ul. Dworcowej. Założenia projektowe dla tego zadania, zakładają usprawnienie ruchu w rejonie cmentarza parafialnego, i stworzenie dodatkowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych w centrum miasta Kłecko. Gmina Kłecko planuje, z środków własnych montaż trzech lamp typu solarnego, które poprawią bezpieczeństwo i widoczność, na nowym rozbudowywanym odcinku ulicy Cmentarnej. Ukończenie wszystkich prac, zaplanowane zostało na połowę grudnia 2019 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.