http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wkrótce rozpoczęcie prac u zbiegu ulic Staszica i Budowlanych

Wyróżniony Fot. gniezno.eu Fot. gniezno.eu

W połowie lipca 2019 roku rozpoczną się prace obejmujące zagospodarowanie terenu między ul. Budowlanych i ul. Staszica. Roboty wykonane zostaną tam w dwóch etapach, w ciągu dwóch lat. W ramach inwestycji zbudowane zostaną miejsca postojowe dla pojazdów osobowych, drogi wewnętrzne, chodniki, infrastruktura techniczna (sieci kanalizacji deszczowej) i oświetlenie. Pojawią się także elementy małej architektury (ławki parkowe, plac zabaw) oraz dokonane zostaną nasadzenia drzew. Celem prac jest poprawa bezpieczeństwa i estetyki otoczenia poprzez oddzielenie ruchu samochodowego od pieszego oraz zagospodarowania miejsc odpoczynku dla mieszkańców.


W ramach prac rozebrane zostaną także istniejące nawierzchnie drogowe. System kanalizacji deszczowej zostanie uzupełniony o nowe rurociągi, studnie i studzienki ściekowe. Ze względów ekologicznych zdecydowano się na częściowe zastosowanie nawierzchni o konstrukcji drenażowej, by umożliwić wchłanianie wody opadowej, co zapobiegać będzie przesuszaniu się terenu i obniżaniu poziomu wód gruntowych.

Tegoroczny etap inwestycji realizowany będzie od połowy lipca do końca września i obejmie wykonanie drogi manewrowej o długości 252 metrów oraz miejsc postojowych: prostopadłych 45 sztuk oraz równoległych 5 sztuk.

W roku 2020 wykonanych zostanie 66 miejsc postojowych, dwie drogi manewrowe oraz przylegające do parkingu chodniki. Zagospodarowane zostaną także przyległe tereny zielone oraz dokonane nasadzenia drzew i krzewów. Zamontowane zostaną także elementy małej architektury: huśtawki, bujawka, domek-zjeżdżalnia, psie pakiety, kosze na śmieci, ławki, trzepaki z linkami do prania.

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to 2.131.245 złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.