http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zmiany w zasadach korzystania z parkingu przy ul. 3 Maja

Wyróżniony Zmiany w zasadach korzystania z parkingu przy ul. 3 Maja

Od 3 czerwca 2019 roku planowane jest wprowadzenie opłat za korzystanie z parkingu miejskiego usytuowanego na skwerze przy ul. 3 Maja i bł. Jolenty w Gnieźnie. Parking ma być płatny w godzinach od 7.00 do 20.00. Darmowe będzie parkowanie przez pierwsze 30 minut. Każda rozpoczęta godzina parkowania, po upływie 30 bezpłatnych minut wynosić będzie 3 złote.


Dodatkowo przewidziana została możliwość wykupienia abonamentów trzydziestodniowych: abonament zwykły wynosić będzie 130 złotych, a dla mieszkańców strefy przyległej do parkingu (ulice: bł. Jolenty, 3 Maja – od ul. Chociszewskiego do ul. Grzybowo, Łącznica, Kilińskiego, Chociszewskiego – od ul. św. Michała do 3 Maja oraz Grzybowo – od ul. 3 Maja do św. Jana) 90 złotych.

Warto przypomnieć, że wprowadzenie opłat związane jest z koniecznością wymuszenia rotacji na parkingu, który powinien być wykorzystywany przede wszystkim przez osoby udające się m.in. do Szpitala Pomnik Chrztu Polski oraz innych podmiotów, które prowadzą działalność przy ul. 3 Maja w Gnieźnie. Obecnie parking ten wykorzystywany jest głównie przez mieszkańców pobliskiego budynku. Pierwotnie zaplanowane dla tych osób przez dewelopera miejsca parkingowe uległy bowiem likwidacji.

Należy pamiętać, że wszelkie opłaty wynikające ze strefy płatnego parkowania i parkingów płatnych są wykorzystywane przez Miasto Gniezno do budowy nowych miejsc parkingowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.