http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Młodzi mają wybór. Powiatowe Targi Edukacyjne w Gnieźnie

Wyróżniony Młodzi mają wybór. Powiatowe Targi Edukacyjne w Gnieźnie

Dzisiaj Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie wypełniło się po brzegi młodymi ludźmi z Gniezna i okolic. Wszystko z powodu Powiatowych Targów Edukacyjnych, które zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.


Bogata oferta edukacyjna cieszyła się nietuzinkowym zainteresowaniem wśród uczniów stojących przed wyborem nowej szkoły. - Przed wami trudna decyzja i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Do tej pory szliście zaplanowaną ścieżką edukacyjną. Teraz przed wami trudna decyzja – co dalej zrobić, jaki zawód wybrać? Zawsze mówię, że w życiu trzeba mieć zawód, to jest bardzo ważne. Żeby wybrać taki zawód, który będzie pasją w życiu a nie ciężką, mozolną pracą. Dziś macie tu ofertę szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych od 1 września. Można się spotkać, porozmawiać z uczniami, dyrektorami. Jest to doskonała okazja by zbierać informacje po to żeby ta decyzja była jak najbardziej trafna – powiedział, witając uczestników Targów, Sylwester Sip, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie.

Z kolei Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński zapewnił o wsparciu dla uczniów i przedstawił nowego dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu: - Niezmiernie się cieszę, że te targi jak widać z waszej obecności pokazują jak niezwykle istotne jest to dzisiejsze spotkanie. Pewnie będzie to też odpowiedź dla was co tak naprawdę z tego bogatego asortymentu w powiecie gnieźnieńskim warto byłoby wybrać. My będziemy przygotowani do tego żeby wasze oczekiwania spełnić - ja dzisiaj składam deklarację, że prowadzimy rozmowy z poszczególnymi dyrektorami. Każda ze stron zapewnia, że jesteśmy przygotowani na was, przychodźcie do naszych szkół. Chcę zwrócić uwagę, że obok naszych szkół publicznych mamy szkoły niepubliczne, które dzisiaj uczestniczą w tym wydarzeniu. Dzisiejsze targi uważam za otwarte. Dzisiejsze spotkanie jest też dla mnie okazją, żeby przedstawić nowego dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu – jest to pan Łukasz Kaszyński.

Łukasz Kaszyński, nowy dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu zwrócił się do uczniów: - Drodzy młodzi przyjaciele, dzisiejszy dzień jest dla was. Powiat gnieźnieński i wszystkie szkoły przygotowały ofertę, z naszej strony zrobiliśmy wszystko by wam pomóc w wyborze. Wcielę się w rolę nauczyciela - pamiętajcie, żeby dostać się do wymarzonej szkoły dużo zależy od was. Pamiętajcie, aby przygotować się do egzaminu gimnazjalnego lub po szkole podstawowej oraz by mieć dobre oceny na świadectwie. Otrzymacie na stronach szkół, do których się wybieracie a dodatkowo informacje otrzymacie przy stoiskach. Zatem dużo od was zależy. Ze strony starostwa powiatowego macie dzisiejszy dzień, skorzystajcie z tego. Pamiętajcie, że w marcu i kwietniu są drzwi otwarte w szkołach, na które serdecznie was zapraszamy. Życzymy owocnych decyzji i miłego zwiedzania.

Stoiska edukacyjne wystawiły następujące szkoły oraz instytucje: Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie, Szkoła Techniczna Mundurowa ZDZ w Gnieźnie, Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie, Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium w Gnieźnie, I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie, Wielkopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego w Gnieźnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie, Medyczne Studium Zawodowe w Gnieźnie oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie.

Powiatowe Targi Edukacyjne z pewnością odbiją się szerokim echem wśród lokalnej społeczności. Centrum Kształcenia Praktycznego odwiedziło ponad 1500 uczniów co można uznać za niewątpliwy sukces.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.