http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

WIG promuje lokalnych przedsiębiorców oraz gminy! Powstał katalog inwestora

Wyróżniony WIG promuje lokalnych przedsiębiorców oraz gminy! Powstał katalog inwestora

Wielkopolska Izba Gospodarcza po dwóch latach działalności skupia około 90 przedsiębiorców. Działalność organizacji nie ogranicza się tylko do prowadzenia szkoleń. Pozyskiwanie funduszy unijnych oraz wydanie katalogu będącego „pigułką” dla inwestorów to kolejne zrealizowane już inicjatywy Izby.


- Głównym celem katalogu było zebranie oferty firm należących do Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w jednym miejscu - mówi Przemysław Pietrzak, sekretarz WIG. - Prace nad tym projektem trwały kilka miesięcy. W folderze znajduje się 9 gmin, Miasta Gniezna oraz 49 firm. Przedsiębiorcy chcący inwestować na naszym terenie każdorazowo muszą udać się do danego magistratu w celu uzyskania pozwoleń, dlatego właśnie kolportaż będzie odbywał się przede wszystkim za pośrednictwem urzędów gmin oraz Urzędu Marszałkowskiego – dodaje.

Władze Wielkopolskiej Izby Gospodarczej podkreślają jak ważne jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom inwestorów lokującym swoje firmy w naszym regionie. - Przez 2 lata działalności udało nam się skupić w izbie około 90 firm - mówi Karol Sikorski, wiceprezes WIG. - Takim małym zwieńczeniem działalności izby jest wydanie katalogu, który skupia w jednym miejscu pewną część przedsiębiorców należących do naszej organizacji. Folder ma za zadanie dostarczenie inwestorom w kompaktowej formie wszystkich firm potrzebnych do rozwoju działalności na naszym terenie - od branży projektowej, przez budowlaną, aż po reklamową, ochroniarską, ubezpieczeniową czy prawną – zaznacza.

Szkolenia domeną Wielkopolskiej Izby Gospodarczej
Tylko w 2018 roku WIG zorganizowała szereg szkoleń związanych z bieżącą sytuacją prawną oraz gospodarczą w Polsce. W pierwszej połowie roku szczególny nacisk skierowano na tematyką związaną z wprowadzeniem RODO. Uruchomiono również Centrum Środków Unijnych, które zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz. Dużą uwagę skupiono także na współpracy firm ze szkołami, które zajmują się edukacją zawodową.

Wielkopolska Izba Gospodarcza jest jedną z najszybciej rozwijających się tego typu organizacji w naszym regionie. W Gnieźnie wiedzie prym wśród organów zrzeszających przedsiębiorców. Posiada nie tylko Centrum Środków Unijnych, ale również Sąd Arbitrażowy oraz grupy zakupowe, które dają wymierną korzyść jej członkom.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.